Trump “Alibaba”yı Ticaret Kara Listesine Almak İstiyor

ABD, Alibaba grubuna karşı bir şeyler yapmak istiyor” Alibaba hisse senetleri düştü ve Hong Kong teknoloji hisse senetleri de toplu olarak düşüyor.

Alibaba, Ant Group‘un halka açılmasından önce kara listeye konulması için Trump yönetiminin bir teklif hazırladığı belirtildi.

Rapora göre, kurumların listesini belirlemekten sorumlu departmanın bu konuyu ne zaman açıklayacağı henüz belli değil. Aynı zamanda Beyaz Saray, Amerikalı yatırımcıların Ant IPO’ya (ilk halka arz) katılmalarını önlemek için  bir mesaj yayınladı. Trump yönetimi, şirketin hisselerini satın alan ABD’li yatırımcıların aldatılabileceğinden “endişeli” olduğundan, Ant Group, ABD’li kullanıcılara ait hassas banka verilerini de elde edebileceği endişesi taşıdığını belirtti. ABD Dışişleri Bakanlığı,  sorulara yanıt vermedi. Ant Group haber ajanslarına yaptığı açıklamada, işlerinin sadece% 5’inin Çin dışında olduğunu belirtti. Rapora göre, Ant Group gibi finansal teknoloji devlerinin varlık listesine dahil edilmesinin etkisinin daha sembolik olacağı belirtiliyor.

Alibaba hisseleri düştü

Haberden etkilenen Ant Group iştiraki Alibaba’nın hisse fiyatı Hong Kong borsalarında düştü. Kapanış itibarıyla, hisse başına% 4,3 düşüşle 284,8 HK $ oldu.

Bugün, Hang Seng Teknoloji Endeksi de% 3,8 düştü. Büyük teknoloji hisseleri topluca düştü. Tencent ve JD.com% 4’ten fazla düştü, Meituan% 5’ten fazla düştü ve Xiaomi yaklaşık% 4 düştü.

Alibaba’nın ABD hisse senetleri de piyasa öncesinde% 3’ten fazla düştü.

Trump yönetimi, Ant Financial ve Tencent üzerindeki kısıtlamaları araştırıyor

7. yerel saatle ilgili bir Bloomberg raporuna göre, Trump yönetimi, dijital ödeme platformlarının Amerika Birleşik Devletleri’nin ulusal güvenliğini tehdit ettiği endişeleri nedeniyle Ant Financial ve Tencent üzerindeki kısıtlamaları araştırıyor.

Konuya aşina olanlar, Ant Financial ve Tencent’in ödeme sisteminin nasıl kısıtlanacağı ve kısıtlanıp kısıtlanmayacağı konusundaki son tartışmaların üst düzey ABD yetkilileri arasında hızlandığını, ancak henüz nihai bir karar verilmediğini söyledi. ABD yetkilileri, Ant Financial ve diğer Çin finansal teknoloji platformlarının küresel dijital ödemelere hakim olacağından endişe ediyor. Ayrıca Çin’in yüz milyonlarca insanın bankacılık ve kişisel verilerine erişmesine izin veriyor.

 

Reviewer overview

Trump "Alibaba"yı Ticaret Kara Listesine Almak İstiyor - Trump, Alibaba,Ticaret, Kara, Listesine Almak İstiyor/10

Summary

0 Bad!