Trump İçin O ülke Bir Numaralı Terörist

Eski Başkan Obama’nın icraatlarını eleştiren Yeni ABD başkanı Donald Trump, İran ile yapılan anlaşmayı sert bir şekilde eleştirdi ve İran’ı terörist olmakla suçladı.

ABD Başkanı Donald Trump İran’ı “bir numaralı terörist devlet” olarak niteleyerek, önceki yönetimin Tahran’la imzaladığı anlaşmayı “hayatımda imzalandığını gördüğüm en kötü anlaşma.” diye eleştirdi.

Trump Fox News televizyonu sunucusu Bill O’Reilly’e konuştu. Barack Obama yönetimini P5+1 ülkeleriyle, İran ile imzaladıkları nükleer anlaşmasının hayatında gördüğü en kötü anlaşma olduğunu ifade eden Trump, Obama yönetiminin hiçbir sebep yokken imzaladığını söyledi.

Anlaşmadan çekilip çekilmeyeceğine yönelik soruya “göreceğiz” cevabını veren Trump, “Şunu söyleyebilirim, ülkemiz onların umurunda değil. Onlar bir numaralı terörist devlet. Her tarafa para ve silah gönderiyorlar.” ifadelerini kullandı.

Trump, şöyle devam etti:

“Ülkemize saygıları yok. Şimdi artık hep beraberiz deselerdi anlardım ve anlaşmaya bağlı kalırdım ama tam tersi oldu. Cesaretlendiler ki uçaklarımızı takip ediyorlar, küçük botları ile gemilerimizin etrafında dönüyorlar ve böyle bir anlaşma yapacak kadar aptal birilerinin olduğuna inanamadıkları için bize olan saygılarını yitirdiler.”

– “Ülkemiz de masum değil”

Trump, O’Reilly’nin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e saygı duyup duymadığı sorusuna “Evet, Putine saygı duyuyorum.” dedi.

Ancak, Putin’e saygı duyuyor olmasının onunla iyi ilişkiler kuracağı anlamına gelmediğinin altını çizen Trump, şöyle devam etti:

“O ülkesinin lideri. Rusya ile iyi geçinmek iyi geçinmemekten daha iyidir diyorum. Ve Rusya’da büyük bir mücadele olan DEAŞ ve İslami terörizm konusunda bize yardım ederse bu iyi bir şey ve onunla iyi geçiniriz ama bilmiyorum.”

O’Reilly’nin “Putin bir katil” çıkışına ise Trump “Pek çok katil var. Bizde de çok katil var. Ülkemizin o kadar masum olduğunu mu düşünüyorsun?” cevabını verdi.

 

5 Comments

 • nằm mơ thấy cãi nhau danh so ma Reply

  05 January 2021 at 04:44

  … [Trackback]

  […] Find More to that Topic: istanbulpost.com.tr/trump-icin-o-ulke-bir-numarali-terorist/ […]

 • Software testing company Reply

  12 January 2021 at 04:47

  … [Trackback]

  […] Here you will find 54627 additional Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/trump-icin-o-ulke-bir-numarali-terorist/ […]

 • cheap wigs Reply

  19 January 2021 at 19:54

  … [Trackback]

  […] Find More Information here on that Topic: istanbulpost.com.tr/trump-icin-o-ulke-bir-numarali-terorist/ […]

 • Hyundai H-CST10A manuals Reply

  21 January 2021 at 17:14

  … [Trackback]

  […] Find More here to that Topic: istanbulpost.com.tr/trump-icin-o-ulke-bir-numarali-terorist/ […]

 • Robersonville Triad Tree Removal Tree Service Reply

  15 February 2021 at 08:42

  … [Trackback]

  […] Find More here on that Topic: istanbulpost.com.tr/trump-icin-o-ulke-bir-numarali-terorist/ […]

Leave a Comment