Twitter, Dolandırıcılık Korkusuyla Kripto Para Reklamlarını Yasakladı

Twitter Pazartesi günü,mkripto para birimleriyle ilgili teklifleri veya sanal para birimi jetonlarının satışı için yapılan reklamlarının yasaklandığını duyurdu  böylece bitcoinin değeri 8000 doların altına düştü.

Twitter, bu yılın başlarında kullanıcıların speküle edilmesini önlemek için dijital para birimi reklamlarını kesen  Google ve Facebook’un ardından bu kararı alan diyer sosyal medya platformu oldu.

Twitter yaptığı açıklamada, “Twitter topluluğunun güvenliğini sağlamaya kararlıyız. Bu nedenle, Twitter Reklamları için kripto para birimi ile ilgili yeni bir politika ekledik.” Dedi.

Bazı girişimler, ICO‘dan milyarlarca dolar kazandı. Bu da piyasaları olumsuz yönde etkiledi.

Twitter  bu konu ile ilgili şunları şu açıklamalarda bulundu: “Bu tarz içerikler genellikle hem organik hem de ücretli aldatma ve sahtekarlıkla ilişkili olduğunu biliyoruz ve bu r hesapların aldatıcı bir şekilde başkalarıyla etkileşime girmesini önlemek için proaktif bir şekilde bazı sinyaller uyguluyoruz.”

Bloomberg’in piyasa verilerine göre, Twitter’ın reklam yasağı ilan edildikten sonra bitcoinin değeri yüzde 8 düşüşle 7.929 $ ‘a gerileri.

Hülya Karahan

istanbulpostcomtr@gmail.com

istanbulpost.com.tr’nin bu haberi kaynak belirtip,link verilerek başka mecralarda yayınlanabilir.

1 Comment