Uçakta Olan Mesut Yılmaz Ve Eşi Oğullarının Acı Haberini Henüz Almadı!

Eski başbakan Mesut Yılmaz’ın oğlu Yavuz Yılmaz hayatını kaybetti. Beykoz Konakları’ndaki evinde silahla vurulmuş halde bulunan 38 yaşındaki Yılmaz’ın intihar ettiğinden şüphe ediliyor

. Komşuların ifadesi üzerine evden tek el silah sesi duyduğu belirtilirken Yavuz Yılmaz’ın evde çalışanları bir gün önce izne gönderdiği öğrenildi. İş adamı Abdurrahim Albayrak, Mesut Yılmaz ve eşi Berna Yılmaz’ın olaydan haberlerinin olmadığını söyledi. Albayrak, “Üzüntümüz çok büyük. Maalesef Mesut Yılmaz beyin ve Berna hanımın haberleri yok. Çünkü ABD’ye bir tedavi için gitmişlerdi. Normal gelişleri bu akşamdı. Sabah olay olduğunda uçaktaydılar. Şu anda haberleri yok. Ben de havalimanı gideceğim uçaktan almak için. Zaten uçakta internetleri kapattırdık ki kimse bilgi veremesin ona. Ama nasıl söyleyeceğiz nasıl yapacağız Allah bilir”

Yavuz Yılmaz’ın otopsisine dair ilk detaylar da ortaya çıktı. Ön otopsideki ilk gözlemlere göre Yılmaz oturur vaziyette iken vuruldu. Kurşun çapraz bir doğrultuda kafaya girdi ve çıktıktan sonra üç ayrı duvardan sekerek birkaç parçaya bölündü.

Milliyet’ten Musa Kesler’in haberine göre; Yılmaz’ın yanında bulunan ve 1993 yılında Mesut Yılmaz’a hediye edilen Smith Wesson marka silahın bu markanın ‘pocket’ (cep) olarak adlandırılan en küçük modeli olduğu öğrenildi.

Adli Tıp’tan alınan Yılmaz’ın cenazesi, Zincirlikuyu’ya götürülüyor. Yavuz Yılmaz, Beykoz’daki aile mezarlığında babaannesinin yanında toprağa verilecek diye konuştu.

13 Comments