ABD Türkiye’deki Vatandaşlarını Uyardı: “Turistik Mekanlar Hedef”

yyyAmerika Birleşik Devletleri (ABD), Türkiye’deki turistik bölgelere yönelik terör saldırısı düzenlenebileceği uyarısında bulundu.

ABD, turistik bölgelere yönelik terör saldırısı düzenlenebileceği konusunda Türkiye’deki vatandaşlarını ‘acil’ koduyla uyardı.

Reuters’ın haberine göre, ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nden Türkiye’deki Amerikalı vatandaşlarına konuya ilişkin e-posta gönderildi.

“Acil mesaj” olarak tanımlanan açıklamada, “ABD, terör örgütlerinin Türkiye’deki popüler turistik merkezlere yönelik saldırı fırsatı aradığına dair sağlam bulgular elde etmeyi sürdürüyor” ifadeleri yer aldı;  e-postada, “Türkiye’deki yabancı turistlerin terör örgütleri tarafından açık bir şekilde hedef alındığı” da ifade edildi.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği 9 Nisan’da, İstanbul ve Antalya’daki meydan ve limanlar olmak üzere, turistik bölgelere yönelik “inandırıcı tehditler” olduğu yönünde internet sitesinden bir açıklama yayınlamıştı.

“ABD vatandaşları için acil durum mesajı” başlığıyla duyurulan uyarıda, “Bu bölgelerin yakınlarındaysanız, lütfen azami dikkat gösterin. Kişisel güvenliğiniz için, yerel medyayı takip etmenizi tavsiye ederiz” denilmişti.

62 Comments