‘Türkiye Gazeteciler İçin Kara Liste Tutmuyor’

Stacy Adams

shhhAlman Basın Ajansı’na (dpa) konuşan bir Türk hükümet yetkilisi, Türkiye’nin sınır dışı edilecek gazetecilerin isimlerinin yer aldığı bir liste tutup tutmadığı iddialarına açıklık getirdi.

Alman Basın Ajansı (dpa), adını anmadığı Türk yetkilinin kara liste iddialarına ilişkin görüşlerini aktardı. Yetkili, “bazı yabancı gazetecilerin Türkiye’ye sokulmamasının görüş ve habercilik faaliyetlerinden kaynaklanmadığını” savundu.Türkiye’ye girişine izin verilmeyen sözkonusu gazetecilerden bazılarının geçmişte Suriye’ye yasadışı yollardan giriş-çıkış yaptıklarının belirlendiğine dikkat çeken yetkili, bunun Türk yasalarının ihlali olduğunu söyledi.

Yetkili, bazı yabancı gazetecilerin ise turist olarak ülkeye giriş yapmalarına rağmen şüpheli davranış olarak kabul edilen tavırlar sergilediklerine işaret etti. Yetkili, bunlar arasında ilgili kurumlara akredite olmadan aşırı grupların temsilcileriyle yapılan röportajları da saydı. Adı belirtilmeyen yetkili, “Türk hükümetinin bu anlamda herhangi bir politika değişikliği sözkonusu değildir” dedi.

3 Comments

 • Software Testing services company Reply

  12 January 2021 at 13:12

  … [Trackback]

  […] Here you can find 17353 additional Information on that Topic: istanbulpost.com.tr/turkiye-gazeteciler-icin-kara-liste-tutmuyor/ […]

 • Stack-on PB-1102 manuals Reply

  22 January 2021 at 05:17

  … [Trackback]

  […] Find More on that Topic: istanbulpost.com.tr/turkiye-gazeteciler-icin-kara-liste-tutmuyor/ […]

 • Jake Medwell Reply

  08 April 2021 at 08:08

  … [Trackback]

  […] Read More Information here to that Topic: istanbulpost.com.tr/turkiye-gazeteciler-icin-kara-liste-tutmuyor/ […]

Leave a Comment