Başka Kişi Ve Kuruşlara Yaptırım Geliyor

Amerika Birleşik Devletleri, Rusya ve Çin merkezli şirketler de dahil olmak üzere,  Kuzey Kore yaptırımları ile ilgili ihlaller üzerine üç kurum için yeni yaptırımlar uygulayacağını açıkladı.

ABD Hazinesi, yeni yaptırımların Rusya merkezli Profinet Pte Ltd ve genel müdürü, Çin merkezli Dalian Sun Moon Star Uluslararası Lojistik Ticaret A.Ş. ve Singapur merkezli SINSMS Pte Ltd‘ye uygulandığını söyledi.

İnternet sitesinde yaptığı açıklamada Hazine, yaptırımların “Kuzey Kore adına yasadışı sevkiyatları kolaylaştırmaya dahil olan kişileri” hedef aldığını belirterek, hareketin ABD’nin Kuzey Kore’nin “yasadışı KİS programları” ve “finansal akışları önleme” taahhüdünün bir parçası olduğunu söyledi.

Bu ayın başlarında BM, Pyongyang‘ın nükleer ve füze programlarını durdurmadığını ve Güvenlik Konseyi kararlarına “petrol ürünlerinin yasadışı gemi transferleri yapıldığını açıkladı”.

Bir gün sonra ABD, ülkeye karşı bir dizi yeni uluslararası yaptırımdan dolayı Güvenlik Konseyi’ne önerilerde bulundu. Kuzey Kore dışişleri bakanlığı, Washington’u Pyongyang’da “uluslararası baskı” uygulamaya çalışmakla suçladı.

 

2 Comments

  • vreyro linomit Reply

    25 February 2021 at 17:03

    You are my inspiration, I own few web logs and occasionally run out from post :). “No opera plot can be sensible, for people do not sing when they are feeling sensible.” by W. H. Auden.

  • vreyrolinomit Reply

    26 February 2021 at 10:23

    I happen to be writing to make you understand what a superb discovery our daughter had going through your site. She came to understand a good number of issues, with the inclusion of how it is like to have an awesome teaching heart to let the rest very easily have an understanding of specific multifaceted matters. You truly exceeded our own desires. Thanks for providing these informative, trusted, explanatory not to mention cool guidance on this topic to Julie.

Leave a Comment