Amazon İnternet Üzerinden İlaç Satacak

Amazon bugün PillPack’i satın aldığını duyurdu ve İnternet üzerinden reçeteli ilaçları gönderme olanağı sağlayacak.

Amazon internet üzerinden satış yapan eczane işi satın alıyor. PillPack Müşterileri, genellikle sigorta şirketleri ve Medicare Bölüm D planları tarafından kapsanan bir aylık servis ücreti ödeyecek.

Walmart‘ın, PillPack‘i satın almak için görüştüğü bildirildi, ancak Amazon 1 milyar dolarlık teklifle adım attı. Anlaşmanın 2018’in ikinci yarısında sonuçlanması bekleniyor.

Anlaşma Amazon’un, Walmart’a doğrudan rekabeit olarak görülüyor.

AETNA ile birleşmek için düzenleyici süreçten geçen CVS Sağlık Payları, CNBC’ye göre, Walgreens Boots Alliance ve Rite Aid’in hisseleri gibi Perşembe günkü duyurudan sonra düştü.

PillPack şirketi Hawaii hariç tüm eyaletlerde önceden belirlenmiş dozda ilaçları  eve teslimi eden internet üzerinden satış yapan bir eczane.

CVS Caremark, Express Scripts, Optum Rx, Prime Therapeutics, Humana Eczane Çözümleri, Cigna, Aetna, MedImpact, EnvisionRx ve CastiaRX dahil olmak üzere tüm büyük eczaneler ile ağ içinde.

PillPack, günlük reçeteleri alan, bunları önceden dozlanmış olarak ambalajında ​​teslim eden, bir eczane.

Aslen 2013 yılında kurulan şirket, 100 milyon dolarlık bir fon sağladı. Platformu kullanan müşteriler, Medicare Bölüm D dahil olmak üzere genellikle sigorta şirketleri tarafından kapsanan aylık servis ücreti ödüyor.

Amazon Worldwide Tüketici CEO’su Jeff Wilke, “PillPack’in vizyoner ekibinin derin bir eczane teknoloji tecrübesi mevcut. PillPack, müşterilerin hayatlarını anlamlı bir şekilde geliştiriyor ve insanların zamandan tasarruf etmelerini, hayatlarını kolaylaştırmayı ve daha sağlıklı hissetmelerinie yardımcı olmak istiyoruz. Müşteriler adına birlikte neler yapabileceğimizi görmek için heyecan duyuyoruz.” Dedi.

PillPack’in birincil eczanesi, Manchester, New Hampshire’da, Somerville’de, Massachusetts’de ve danışmanlık merkezinde ve Salt Lake City, Utah’daki diğer kurumsal işlevlerde bulunan mühendislik, tasarım, iş operasyonları ve pazarlama ekipleri  yer alıyor.

1 Comment