Aylan Kurdi’nin Babasından Charlie Hebdo’ya “Ağladım”

aaaa2 yaşında Akdeniz’de boğularak hayatını kaybeden Aylan Kurdi hakkında Charlie Hebdo tacizci benzetmeyle karikatürünü yaptı. ‘Yaşasaydı tacizci olurdu’ karikatürü için açıklama yapan Aylan’ın babası ‘Acımıza acı katmasınlar!’ dedi.
Charlie Hebdo’nun Aylan Kurdi için “Yaşasaydı tacizci olurdu” karikatürü ile ilgili Sputnik’e konuştu.

Aylan Kurdi için yapılan karikatüre sert tepki gösteren baba Abdullah Kurdi, “Doğrusunu isterseniz bu karikatür için ağladım. Kendimi çok kötü hissettim” dedi.

Charlie Hebdo’nun saygı göstermesi gerekirdi

Uğradığı silahlı saldırının ardından ifade özgürlüğünün simgesi haline gelen Fransız hiciv dergisi Charlie Hebdo’dan olumlu şeyler beklediklerini ifade eden baba Kurdi, şunları söyledi:

“Malesef kötü bir karikatür yaptılar. Bu karikatüre herkes çok üzüldü. Aylan 2 yaşındaki bir çocuk ve öldü. Aylan’a, bana ve aileme Charlie Hebdo’nun saygı göstermesi gerekiyordu ama tam tersi oldu. Bu dergi ölen çocuk insanlara saygı göstermeli. Peygamber efendimizle ilgili saygısız karikatür yayınladılar. Allah üzerine dahi yayınlar yaptılar. Allah ve Peygamber karşısında benim çocuğuma yapılan küçük birşeydir.”

Aylan’ın babası tüm dünyaya seslendi

Şu anda ziyaret amacıyla İstanbul’da bulunduğunu aktaran Abdullah Kurdi, Irak Kürdistan Özerk Bölgesi’nde, Erbil’de yaşadığını belirterek, şu çağrıyı yaptı: “Tüm dünyaya ve mizah dergisine çağrm, ölen tüm çocuklara herkes saygı duymalı. Onların ailelerini üzmemeli acılarına acı katmamalı.” (Sputnik Türkiye)

122 Comments