Başsavcı: Hepsi Reklam Yerim Belli Gelip Beni Bulabilirler

Заседание Государственного Совета КрымаVatan haini’ olduğundan şüphelenildiği açıklanan Kırım Başsavcısı Natalya Poklonskaya, hakkında çıkarılan arama kararını ‘Kiev yetkililerinin reklamı’ diye tanımlayıp, ”Yerim belli. Beni saat 08.00-22.00 arası iş yerimde bulabilirler” dedi.

Ukrayna Askeri Savcılığı, Poklonskaya ve ‘vatan haini olduğundan şüphelenilen’ diğer Kırım savcıları hakkında arama kararı çıkarıldığını duyurmuştu.

Ukraynalı askeri savcı Anatoliy Matios daha önceki bir açıklamasında, 144 eski Ukrayna savcısının ‘vatan hainliği’ ile suçlanmasına olanak veren bir dizi kanıt topladıklarını söyleyip, tüm bu şüpheliler hakkında arama kararı çıkarılabileceğini belirtmişti.

 

Öte yandan daha önceden beri Ukrayna Güvenlik Servisi’nin arananlar listesinde olan Poklonskaya, hakkında suçlama yöneltileceği ya da soruşturma yürütüldüğüne dair resmi makamlardan herhangi bir bilgi veya belge almadığını söyleyip, ”Basından duyduklarım dışında bir bilgim yok. Ukrayna’da söylenenlerin hepsi boş sözler” dedi.

Kendisi ve diğer Kırım savcıları hakkında yöneltilen ‘dayanaksız suçlamalara uygun yanıtı vereceklerini’ de belirten Poklonskaya, ”Ancak bunun ne olacağını söylemeyeceğim. Sürpriz olsun” ifadelerini kullandı.

5 Comments