Başbakan Tanıttı, PTT Messenger Ne Demek? Nasıl Kullanılır?

Başbakan Yıldırım Bakanlar Kurulu toplantısında PTTMessenger ile Hatay’daki Harekat Merkezi’ne bağlandı. Peki Yıldırım’ın kullandığı PTTMessenger nedir? PTTMessenger’a nasıl bağlanır? Program sosyal medyada merak konusu oldu. Başbakan PTTMessenger ile komutan İsmail Temel’den Afrin harekatıyla ilgili bilgi aldı. İşte PTTMessenger hakkında merak edilenler…

PTTMessenger ile, milli ve güvenli kurumsal anlık mesajlaşma aracı olarak kullanılabilecek. Bilgi güvenliği çerçevesinde milli bir çözüm olduğu için güvenli iletişim ile dışa bağımlılığı giderecek. Sesli ve görüntülü mobil uygulaması olan PttMessenger ileri güvenlik teknolojileri barındırıyor.

PTT’nin internet sitesinde yayınlanan programın tanıtım metninde şunlar yer aldı:

PttMessenger, güvenliği dünyaca ispatlanmış metodoloji ve teknolojiler dikkate alınarak geliştirilmiştir. Farklı fonksiyonlar için farklı uygulamalar kullanmak yerine PttMessenger, kaynak kullanımı optimize edilmiş şekilde çok fonksiyonlu kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

PttMessenger, platform bağımsız çalışabilir yapısı ile etkin bir erişilebilirlik sağlamaktadır.

PttMessenger, tamamen millî mühendislik kabiliyetleriyle geliştirilmesi nedeni ile, güncellenmeye elverişli bir tasarıma sahiptir.

89 Comments