Bilderberg Bu Yıl Hangi Partiden İsimleri Toplantılarına Çağırdı?

Bilderberg toplantısına bu yıl da Türkiyeyi temsilen katılacak altı isimden ikisi CHP’den. Ak Partiden bu yıl davet edilen olmadı. Toplantılar tamamen kapalı yapılıyor ve konuşulanlar kesinlikle dışarıya sızdırılmıyor. Toplantı bu yıl Avusturya’nın Telfs şehrindeki Interalpen Otel’de yapılacak ve bugün başlayacak. Toplantıya uzun yıllar hükümeti temsilen Ali Babacan davet edilmişti. CHP’den Umut Oran geçtiğimiz yıl toplantıya katılan isimlerden biri olmuştu. Bu yıl ise Bilderberg Türkiye’de tercihini CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke ile CHP milletvekili İlhan Kesici’den yana kullandı.

Toplantılarda , küresel sorun ve çözüm önerileri tartışılacak. Ana başlıklar ise; siber güvenlik, kimyasal silah , terör tehdidi ile Yunanistan ve İran.Toplantıya, aralarında cumhurbaşkanı, başbakan, ekonomi bakanları, milletvekilleri, medya patronları, teknoloji devlerinin yöneticileri, bankacılar ve düşünce kuruluşlarından önemli isimlerin bulunduğu 22 ülkeden 140 isim katılacak.Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı toplantı 3 gün sürecek.
Türkiyeden kartılan altı isim ise şöyle:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, CHP milletvekili İlhan Kesici, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Google ve Twitter’in Türkiye’deki avukatı Gönenç Gürkaynak, Gazeteci ve akademisyen Nuray Mert, Gazeteci ve akademisyen Soli Özel

Bilderberg’in Bu yılki gündemi ise şöyle: Güncel ekonomik konular,Avrupa stratejisi,Küreselleşme, Yunanistan, İran, Ortadoğu, NATO, Rusya, Birleşik Krallık, ABD, ABD seçimleri, Terörizm, Siber güvenlik, Kimyasal silah tehdidi, Yapay zeka.

39 Comments