Bu da Papa’nın Zayıflama Reçetesi

Woman kisses Pope Francis' hand as he greets guests during general audience in St. Peter's Square at VaticanKatoliklerin ruhani lideri Papa Francis, çalışmanın önemine ilişkin konuşurken yaptığı espriyle gülüşmelere neden oldu. “Çalışmak istemeyen, yemek de bulamaz” diyen Papa, bunun zayıflamak için harika bir reçete olduğunu söyledi.

 
Vatikan’da binlerce Katolikle bir araya gelen Papa Francis, burada yaptığı konuşmasını, ‘çalışma’ temasına adadı. ‘Tanrı’nın yaratıcı tasarımının bir parçası’ olarak nitelediği çalışmanın kutsal olduğuna söyleyen Papa, işçilerin ciddi ve dürüst insan profilinin en iyi örneği olduğunu savundu.

İşçilerin toplumda kimseye yük olmadan yaşadıklarına dikkat çeken Papa, Aziz Paolo’nun “Çalışmak istemeyen, yemek de bulamaz” sözünü anımsatırken, “Bu, zayıflamak için harika bir reçete” diye espri yaptı.

İşsizliğin ruhu yaraladığını, buna yol açanın ise ağır bir sosyal darbeye neden olduğunu dile getiren Papa, büyük bir insani ve sosyal sorumluluk olan istihdam yönetiminin, az sayıda kişi ya da tanrılaştırılmış bir sermayenin eline bırakılamayacağını söyledi.

4 Comments