Cumhurbaşkanı Erdoğan 9 Ağustos’ta Putin’le Bir Araya Geliyor

erdoganRusya’yı ziyaret eden Türkiye Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Rus haber ajansı Interfax’a yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le 9 Ağustos’ta St. Petersburg’da görüşeceğini açıkladı.

Bu buluşma ile Türkiye ve Rusya arasındaki uçak düşürme krizinden sonra iki ülke lideri ilk kez yüz yüze görüşmüş olacak.
Moskova’da Rusya Başbakan Yardımcısı Arkady Dvorkoviç ile görüşen Şimşek, Türk büyükelçinin verdiği bilgi doğrultusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 9 Ağustos’taki görüşmeyi teyit ettiğini ifade etti. Rusya ile ilişkilerin hızla normale dönmesi ve ilişkileri 24 Kasım 2015 öncesinin ötesine taşımak istediklerini dile getiren Şimşek, “Son dönemde yaşadığımız talihsiz süreçte Rusya’nın ilkeli duruşu ve bize verdiği desteğinden ötürü teşekkür ederim” diye konuştu.
Dvorkoviç de Rusya’nın Türkiye ile yapıcı bir işbirliğine hazır olduğunu, zarar gören ilişkilerin adım adım yeniden inşa edilmesi gerektiğini söyledi.
nra da Erdoğan’ı arayarak destek mesajı verdi. Putin, Türkiye’de anayasal düzen ve istikrarın hızla yeniden tesis edilmesi temennilerini iletti.

6 Comments

 • DevOps Automation Reply

  15 January 2021 at 06:47

  … [Trackback]

  […] Read More Info here on that Topic: istanbulpost.com.tr/cumhurbaskani-erdogan-9-agustosta-putinle-bir-araya-geliyor/ […]

 • Sierra Wireless Routers manuals Reply

  24 January 2021 at 14:47

  … [Trackback]

  […] There you can find 84498 additional Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/cumhurbaskani-erdogan-9-agustosta-putinle-bir-araya-geliyor/ […]

 • lace front wigs Reply

  24 January 2021 at 17:30

  … [Trackback]

  […] Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/cumhurbaskani-erdogan-9-agustosta-putinle-bir-araya-geliyor/ […]

 • capuchin monkey Reply

  22 February 2021 at 11:20

  Hello there! This is my first visit to your blog! We are a group of volunteers and starting a new initiative in a community in the same niche. Your blog provided us beneficial information to work on. You have done a wonderful job!

 • sex-toys for men pump Reply

  26 February 2021 at 19:08

  … [Trackback]

  […] Find More here on that Topic: istanbulpost.com.tr/cumhurbaskani-erdogan-9-agustosta-putinle-bir-araya-geliyor/ […]

 • 툰코 Reply

  30 March 2021 at 01:23

  … [Trackback]

  […] Read More to that Topic: istanbulpost.com.tr/cumhurbaskani-erdogan-9-agustosta-putinle-bir-araya-geliyor/ […]

Leave a Comment