Stratejik Ortaklık Anlaşması İmzaladılar

Abu Dhabi Financial Group ve Jabal Omar Development Company, Mekke için ortaklık anlaşma imzaladı.

Suudi Arabistan‘ın en büyük halka açık emlak şirketi olan Abu Dhabi Financial Group (ADFG) ve Jabal Omar Development Company (JODC), stratejik ortaklık anlaşmasını imzaladılar.

Anlaşma, iki şirketin kutsal Mekke şehrinde ve krallık boyunca yeni gayrimenkul geliştirme fırsatları ile ilgili işbirliği ve ortaklıklar için fırsatları keşfetmesini sağlıyor.

İki şirketin ortak geliştirme, stratejik planlama, tasarım ve inşaat, operasyonlar, kiralama ve satış stratejileri, sermaye artırımı ve yapılandırması konularında işbirliği yapacak.

ADFG’nin portföyü şu anda İngiltere, Orta Doğu ve Doğu Avrupa’daki üst düzey konut, ticari, perakende, ağırlama ve depoma sektörlerini içeriyor.

Emlak platformu aracılığıyla, ADFG geliştirme yönetimi, tasarım ve geliştirme, proje yönetimi ve varlık yönetimi konusunda uzmanlık sunacak.

JODC’nin amiral gemisi projesi Jabal Omar, Mekke‘nin kalbinde çok amaçlı bir gayrimenkul mega geliştirme projesi. 2,5 milyon metrekareden fazla bir alana yayılan proje kapsamında, çok sayıda yüksek katlı kule, uluslararası otel, konut ve ticari alan bulunacak ve aşamalar halinde teslim edilecek.

Jabal Omar‘a ek olarak, JODC, büyük gelişmiş Mekke’nin stratejik bölgelerini geliştirmek için çalışıyor. Bunlar arasında, gelişmemiş bölgeleri, oteller, konut ve ticari tesislerin yanı sıra perakende satış mağazaları gibi karma kullanımlı projelere dönüştürülmesi de bulunuyor.

 

8 Comments