Eşini Son Yolculuğuna Görkemli Bir Törenle Uğurladı

Ünlü şarkıcı Celine Dion, geçtiğimiz hafta veda eden eşi Rene Angelli’yi son yolculuğuna uğurladı.

selll

 

73 yaşında hayata veda eden Rene Angelil’in naaşı Kanada’nın Montreal kentindeki Notre Dame Bazilikası’nda saygı ziyaretine açıldı.

Angelil ve Dion’un aile üyeleri, yakınları ve dostları Angelil’e olan sevgilerini son bir kez göstermek için, polisin çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldığı bazilikada toplandı.
Siyah yas giysileri içindeki Dion, yüzünü de siyah bir tülle örttü. Ünlü şarkıcı kendisine taziyede bulunanlarla tek tek tokalaştı.Dion, bu zor gününde güçlü görünmek için elinden gelen gayreti gösterse de sık sık gözyaşlarını tutamadı.Kocası Rene Angelil’in katafalka konulan naaşına yaklaşıp ona uzun uzun bakan Celine Dion, ardından da hıçkırıklara boğuldu.

c1

 

c2
Rene Angelil’e veda törenine Celine Dion’un 88 yaşındaki annesi Therese de katıldı. Güçlükle yürüyen yaşlı torunun kolunda törene geldi.
Celine Dion ile Rene Angelil’in büyük oğlu 14 yaşındaki Rene Charles annesi Celine Dion’un en büyük destekçisi oldu. dion’un 5 yaşındaki ikizleri de törende hazır bulundu.

selin
Rene Angelil, yine aynı bazilikada yapılan o törenin ardından toprağa verildi.

seli
47 yaşındaki Celine Dion ile Rene Angelil 1994 yılında evlendi. Uzun süredir hastalıkla mücadele eden Angelil, geçtiğimiz hafta Las Vegas’taki evinde hayatını kaybetti.

1 Comment