Facebook Neye Yasak Getirdi?

facebookSosyal medya devi, kullanıcıların Facebook üzerinden yaptığı lisanssız silah satışını yasaklama kararı aldı.Sosyal medya devi, kullanıcıların Facebook üzerinden yaptığı lisanssız silah satışını yasaklama kararı aldı.

ABD’de internette silah satışlarının çok kolay bir şekilde satılması nedeniyle tepki gösteren silah karşıtı grupların baskısı sonucu Facebook yeni bir karar aldı.

Facebook yetkilileri, kullanıcıların sosyal paylaşım ağında lisanssız silah satışını yasakladı. Facebook ve fotoğraf paylaşım sitesi Instagram, silah satışına katılmasa da bu platformlar müzakere için bir forum olarak kullanılıyor.

 

California merkezli Facebook, tepkiler üzerine silah satıcısı olmayan insanların Facebook’ta silah satışı ya da bu konuda pazarlık yapmasını engellemek için yönetim politikasında yeni düzenlemeler yaptı.

Facebook ürün politikası başkanı, “Son iki yıldır gittikçe daha fazla insan Facebook’u ürün bulmak, satın almak ya da başkalarına bir şeyler satmak için kullanıyor“ dedi.

Ancak politika değişikliği lisanslı satıcıları etkilemeyecek. Facebook’un reçete ya da yasa dışı ilaçlar konusunda da benzer bir politikası bulunuyor.

DW

494 Comments