Facebook’un Sahibi Zuckerberg’in Yürek Burkan Baba Olma Serüveni

zuzuFacebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg kişisel Facebook sayfasında baba olacağını eşi Priscilla Chan’ın bir kız bebek beklediğini açıkladı.

 

Üniversitede okurken kurduğu Facebook üzerinden hayatında ki gelişmeleri de aktif bir şekilde paylaşan Zuckerberg bu sefer müjdeli bir haber verdi.

31 yaşındaki Mark Zuckerberg 2 yıl önce evlendiği Çin’li  Doktor eşi Priscilla Chan’in hamile olduğunu kişisel Facebook hesabından takipçilerine paylaştı. 2012 yılında evlenen Mark Zuckerberg ile Priscilla Chan bebeklerinin heyecanını tüm dünya ile paylaştı.

Müstakbel baba Mark Zuckerberg eşinin üç kez düşük yapmasıyla ilgili oldukça duygusal bir yazıda kaleme alıp Facebook üzerinden takipçileriyle paylaştı.

İşte o duygu dolu satırlar: ” Şimdilerde çocuğumuz ve yeni jenerasyon için dünyayı daha iyi bir yer yapmaya odaklanmış durumdayız. Bir kaç yıldır çocuk sahibi olmak için çabalıyorduk, üç kez düşükle sonuçlandı. Çocuk sahibi olacağınızı öğrendiğiniz zaman umut doluyorsunuz ve geleceği ile ilgili hayal kurmaya ve plan yapmaya başlıyorsunuz. Sonra bir bakıyorsunuz gitti. Bu çok yalnızlığa iten bir tecrübe. Bir çok insan “düşük” konusunda konuşmak istemiyor, ve bu acıyla tek başına mücadele etmeye çalışıyor. Günümüzde iletişimin geliştiği dünyada artık bu sorunu birbirimizle konuşabiliyoruz, yaşadıklarımız bizleri birbirimize yakınlaştırıyor, hoşgörü ve toleransı öğretiyor ve bu da bize umut veriyor.”

zukk

 

27 Comments