FED’den Faiz Sinyali

ABD merkez bankası FED tutanaklarında, ekonomik gelişmeler olumlu seyrederse “yakın zamanda” faizlerin yükseltilmesinin gerekebileceği ifade edildi.

ABD Merkez Bankası’nın Ocak ayı tutanaklarına göre, “ekonomi yolunda giderse faiz artırımının yakın zamanda yapılacağı” öngörülüyor. Bir kısım Fed yetkilisi, faiz artırımlarının kademeli olarak yapılmasının uygun olacağı görüşündeyken bir kısım Fed yetkilisi ise, yüksek enflasyon riskinin sınırlı olduğunu düşünüyor. Ayrıca Fed yetkililerinden bazıları ise işsizlik hedefine yönelik yüksek risk görüyor.

Hürriyet’in haberine göre Fed yetkilileri, “dolardaki güçlenişin ve uygulanacak potansiyel politikaların aşağı yönde risk faktörü oluşturduğunu” bildirirken, “mali teşvik politikasının da içinde bulunduğu yukarı risk faktörlerinin de mevcut olduğunu” belirtti.

Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC), gelecek toplantılarda bilanço tablosuna ilişkin görüşmelere başlayacak. Komitenin birkaç üyesi ayrıca, gelecek toplantıda yapılacak olası bir faiz artırımının esneklik kazandığını söyledi.

 

3 Comments

 • Beats By Dr Dre Studio manuals Reply

  23 January 2021 at 21:09

  … [Trackback]

  […] Find More Information here to that Topic: istanbulpost.com.tr/fedde-faiz-sinyali/ […]

 • DevOps technologies Reply

  05 February 2021 at 02:05

  … [Trackback]

  […] There you can find 33297 additional Info to that Topic: istanbulpost.com.tr/fedde-faiz-sinyali/ […]

 • CI CD Reply

  17 February 2021 at 00:23

  … [Trackback]

  […] There you can find 78427 additional Info to that Topic: istanbulpost.com.tr/fedde-faiz-sinyali/ […]

Leave a Comment