“Hibrit Ferrari”Tamamen Sessiz İç Organlarının Test Sürüşü Görüntülendi

Ferrari hibrit serisi  karayollarında boy göstermeden on sekiz ay önce, aracın organlarını denemek için yapılan test sürüşü cep telefonuyla kaydedildi. Çok kısa olan bu özel bir görüntü Youtube’a düştü.

Şirketin patronu Sergio Marchionne, V8 hibrid aktarma organlarını çalıştıran test sürüşünün, bu ayın başlarında yapıldığını ve bu görüntünün de o zaman çekildiğini doğruladı.

Videodaki görüntülere göre otomobilin motorunda hiç bir ses yok, bu da motorun tamamen elektrikle çalışan bir hibrid yazılım olduğunu gösteriyor. Marchionne, elektrikle çalışan  santralin, “bir eklenti” olarak kullanıldığını söyledi.

Sergio Marchionne’da, aracın motorunda hiçbir sesin olmadığını, araçtaki enerji santralinin çalıştıracak hibrit bir yazılım olduğunu dile getirdi. Marchionne, elektrikli motorun “rolünü yerine getirmesi için geleneksel bir melez” olması gerektiğini  “bir eklenti” olarak kullanılan LaFerrari’nin kinetik enerjiyi geri kazanımının, verimlilik kazancından ziyade esas olarak performans konusunda fayda sağladığını belirtti.

Hülya Karahan

istanbulpostcomtr@gmail.com

istanbulpost.com.tr’nin bu haberi kaynak belirtip,link verilerek başka mecralarda yayınlanabilir.

1 Comment