Filistinliyi Döven İsrail Askerlerine 7 Ay Hapis

kkkİsrail ordusunun dindar askerlerden oluşan Heredi Netzah Yahuda Birliğinde görev yapan askerlerden ikisi, Filistinli tutukluları aşağılamak ve dövmekten 7 ay hapis ile cezalandırıldı.

Askeri mahkeme kararında, adı açıklanmayan askerlerin iki ayrı olayda farklı tutuklulara elektrik şoku vererek işkence yaptıklarını, dövdüklerini ve aşağılayıcı bir şekilde konuştuklarını yazdı.

 
Askerlerden biri de tüm bu yapılanları cep telefonuna çekti. Divanı Harbe çıkarılan askerlerin komutanı ve birliğin kurucusu Rabbi Yitzhak Bar Haim, yargılama sırasında askerlerinin stres altında çalıştıklarını ve geçmiş performanslarının mükemmel olduğunu söylese de yargıcı ikna edemedi.

 
Divan-ı Harp heyeti, askerlerin yaptıklarını filme almalarının eylemin hukuken taammüden olarak nitelendirilmesi gerektiğini belirtti ve 7 ay hapis cezasına hükmetti.

 
İsrail’de normal şartlar altında dindar kişiler bunu beyan etmeleri şartı ile askere alınmıyor. Dindar kişiler gönüllü olmaları durumunda ancak askere alınıyor.

 
Heredi Netzah Yahuda, yeni kurulmuş, dindar kişilerin daha kolay dini gereklerini yerine getirebilecekleri özel bir birlik.

 

 

2 Comments

 • Institutional Repository Reply

  06 January 2021 at 09:42

  … [Trackback]

  […] Here you will find 95595 additional Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/filistinliyi-doven-israil-askerlerine-7-ay-hapis/ […]

 • replicas relojes Reply

  14 January 2021 at 20:18

  … [Trackback]

  […] There you can find 48442 more Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/filistinliyi-doven-israil-askerlerine-7-ay-hapis/ […]

Leave a Comment