Fox Anlaşması Sonuçlanırsa James Murdoch Disney’e Gitmeyecek

Fox’un, Walt Disney’ e devrinden sonra Şirketin CEO’su James Murdoch, şirketten ayrılıp,  büyük bir olasılıkla dijital ve uluslararası yatırım yapmak için bir girişim sermayesi fonu kuracağı iddia edildi.

James Murdoch ağabeyi achlan Murdoch’un, konuya aşina olanlara göre, New Fox diye anılan Fox şirketinin tepe yöneticisi olması bekleniyor.

Geçen Aralık ayında Disney, Fox’un büyük bölümünü 52.4 milyar dolara satın almak için anlaşma imzaladıktan sonra,James Murdoch’un Disney’de üst düzey bir pozisyonda görev alabileceğini söylenmişti.

James Murdoch’un  Disney’e gitmeyeceğini iş arkadaşlarına anlattığı iddia ediliyor.

Disney, Mart ayında iki üst düzey yöneticinin potansiyel müşterisi olarak görev yapan ve Iger: Tüketici ve uluslararası segmente yeni bir başkan olarak atanan Kevin Mayer’e ve tüketici ürünlerini ürünlerine ekleyen park şefi Robert Chapek’e yeniden düzenlemeyi planladığı belirtildi.”

Satma kararı, 21. Yüzyıla ait Fox İcra Kurulu Başkanı Rupert Murdoch ve ailesi için Fox’un% 39’luk  oy hakkına sahip olduğu dönem sona eriyor.

All-stock Disney anlaşması, Twentieth Century Fox TV ve film stüdyosunun, FX ve National Geographic dahil olmak üzere kablo ağlarının, Fox’un Avrupa ödeme TV şirketi Sky PLC’deki% 39’luk hissesi ve uluslararası yayın akışı olan Hulu’nun da dahil olduğu uluslararası işletmelerin satışını içeririyor.

 

 

1 Comment