İsrail Ve Japon Başbakanların Tatlıları Ayakkabı da Geldi

İsrailli ünlü aşçı Moshe Segev bu kez şöhretini kötüye kullandı. Geçtiğimiz  hafta İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu resmi bir akşam yemeğinde, Japon Başbakanı Shinzo Abe ile  bir araya geldi.

Ünlü aşçı Moshe Segev iki başbakanın tatlısını metal bir ayakkabının içinde  servis etti ve bu ilginç kareyi de sosyal medyada paylaştı.

Abe ve eşi  Akie Abe, Netanyahu ile Sara Netanyahu misafirlerine, şef Moshe Segev’in ayakkabı içinde çikolata ve tatlı servis etmesini gülümseyerek,  karşıladıkları fotoğraflara yansıdı.

Aşçı Moshe Segev’in bu davranışı soyal medyada tepkiyle karşılandı ve ünlü aşçı Japon kültürüyle ilgili hiç bir şey bilmemekle suçlandı. Çünkü Japonlar’ın evlerine, tapınaklara ve hatta restoranlara girmeden önce ayakkabılarını çıkardıkları belirtildi.

olay bu kadarla kalmadı ayrıca küçük bir  diplomatik krize de neden oldu. İsrail’in günlük gazetesi Yediot Aharonot’un, kimliğini açıklamadığı  bir Japon diplomattın, “Ayakkabıları masaya koymak gibi bir kültür yoktur” Seçkin şef ne düşünüyordu? Eğer bu mizahsa, bunun komik olduğunu düşünmüyoruz; başbakan adına kırıldık ” Dediği belirtildi.

Yediot Aharonot ayrıca,  bir üst düzey İsrail yetkilisini, nesnenin seçimini “duyarsız” olarak nitelendirdiği şeklinde aktardı.

“Japon kültüründe sadece evde  değil aynı zamanda ofislerinde de ayakkabı bulamıyorsunuz. Bu, ilk emre saygısızlıktır, ”dedi.

İsrailli aşçı Segev, Instagram üzerinde çalışmalarını sergiledi ve bazı yorumcular, ayakkabı  kullanımı için Segev’i

“iğrenç”, “eğitimsiz” ve “cahil” olarak nitelendirdi.

 

64 Comments