Google’un Büyük Doktor Grubu Var

Zeynep Aslan Washington’dan bildiriyor

istanbulpostcomtr@gmail.com

Google, “sağlık izleme cihazlarından veri paylaşımını teşvik etmek için en iyi yeni fikirleri” bulmak amacıyla yeni bir başlangıç ​​yapmak için planlanan bir çalışmayla ilgili bir doktor lobi grubu olan Amerikan Tıp Derneği ile birlikte çalışmaya başladı.

AMA Pazartesi günü yapıtığı açıklamada, zorlukları çözmeye yönelik fikirler arasında, kronik bir hastalığı olan kişilerin doktorlarıyla verileri paylaşmasını kolaylaştıracak, bir mobil uygulama veya hastaların yanlarında taşıyabileceği cihaz olabileceği belirtildi. Açıklamaya göre, “Teşviki  kazanan kişiler hastanın sağlık verileri, hekim iş akışının iyileştirilmesi, klinik sonuçlarını paylaşmayı daha ileriye taşıma  ve sağlık sistemi maliyetlerini azaltmak üzerinde maksimum etkiye sahip olma yolunda, nasıl anlamlı bir şekilde kullandığını gösterecektir.” Ifadesi yer aldı.

3 trilyon dolarlık sağlık hizmetleri pazarına yardımcı olmak için büyük teknoloji şirketleri, inovasyonu teşvik etmek için yerleşik endüstri oyuncularıyla çalışmaya istekli olduklarını gösteriyor.

Amazon, geçtiğimiz yıl Merck ile birlikte, hem hastanede hem de evde diyabet hastalarına destek  verilmesini teşvik etmek için bir inovasyon girişimi başlattı.

Alfabe ise , tıbbi veri  konusundaki zorluklara odaklandı ve bununla ilgili çalışmalar yürütüyor..

Apple, tıp alanında bir çok sorunun çözümüne yardımcı olmak  için çalışmalar yürütüyor. 

60 Comments