Mesajlaşmaları Tek dokunuşla Yanıtlayacak Bir Uygulama Geliştirdi

Google’ın deney birimi olan Area120 sayesinde, içeriğe dayalı bir mesaja dokunarak e-postalara yanıt vermenize olanak tanıyan Smart Reply, adlı yeni uygulama geliyor. Uygulamanın adı: “Android Police.”

Yeni süper güç, şirketin yakında test etmeye planlandığı bir cevap olan Yanıt’ın formunda olacak. Bildirimlerinizden doğrudan insanlarla görüşme bağlamında anlamlı olan kısa cevaplı butonlara tıklayarak, Hangouts, WhatsApp ve Facebook, Messenger gibi uygulamalardaki iletilere yanıt vermenize izin veriyor.

Araç kullanırken telefonunuzu sessize aldığınızda, otomatik olarak açılan ve o anda mesaj veremeyeceğinizi bildiren, kişileri uyaran modu da dahil olmak üzere birkaç başka ilginç özellik var; “sizi bekliyoruz” gibi kritik mesajlar, telefonunuz sessiz da olmasına rağmen bir uyarıyı gönderebilecek ve  insanlara otomatik olarak  sizin saati kontrol edemediğiniz söyleyecek. Bu uygulama muhtemelen yalnızca Android için kullanılabilir olacak.

https://www.androidpolice.com/2018/02/13/google-testing-reply-new-app-adds-smart-replies-popular-messaging-apps/

Google, daha önce Inbox‘u GmailAllo ve Android İletileri için benzer işlevler sundu. Şirket, mucidi Ray Kurzweil‘den bir süre önce Akıllı Yanıtlama adlı Gmail’i kurmaya çalıştı ancak görünüşe göre yaklaşan uygulama üzerinde farklı bir ekip çalışıyor.

Yanıtlamaya erken erişim talep etmek için buradan üye olabilirsiniz;

2 Comments