El Ele Tutuştular Altın Düştü

Altın fiyatları Pazartesi günü bir değişiklik göstermedi, çünkü ABD dolarının düşmesiyle birlikte yatırımcının altına ilgisi azaldı. Kore yarımadasında iki lider Kim Jong-un ve Moon Jae-in gerilimi hafifletme işaretleri altın için güvenli liman talebini azalttı.

Spot altın, 0,28 GMT’de ons başına 0,120,80 dolara ‘a düştü. ABD doları için yapılan altın vadeli işlemler,% 0.1 düşüşle ons başına 1.322 dolara ‘a geriledi. Altın nisan ayı için aylık% 0,2 düşüşe ayarlandı

Cuma günü 91.986 seviyesinden 3-1 / 2 ay seviyesine ulaşan dolar endeksi 91.552 seviyesinde sabit kaldı.

Piyasalar çoğunlukla pazartesi günü Japonya ve  Çin hafta sonunda dolayı sakin seyrediyor. Hindistan ile Asya’nın çoğu ülkeleri Salı günü tatil ve kapalı olacak.

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un Kim ve Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in, Cuma günü yaptıkları zirvede,  ateşkesle sonlanan 1950-53 Kore Savaşı’nı sona erdirmek için adımlar atacaklarını ve “nükleersizleştirme” ye doğru çalışacaklarını açıkladılar.

Ayrı bir gelişmede, Hazine Bakanı Steven Mnuchin ve Başkan Donald Trump’ın üst düzey ekonomi ve ticaret danışmanlarının da dahil olduğu ABD’li yetkililerden oluşan bir heyetin, bu hafta  ticaret müzakereleri için Çin’e gidecek olmaları.

Diğer kıymetli metaller arasında gümüş ons başına yüzde 0,1 oranında azalarak 16.47 dolara düştü, ancak ayın yüzde 0,9 artacağı belirtildi..

Platinum yüzde 0,3 oranında düştü ve ons başına 907,60 dolar seviyesine geriledi ve üçüncü ardışık aylık düşüşünü yüzde 2.1 oldu.

14 Comments