İngiliz Yazarın Korkusu: Erdoğan Avrupa’nın Büyük Bir Kısmında Osmanlı Devleti’ni Yeniden Kurmak…

dddTürkiye’nin AB üyelik sürecine ilişkin müzakereler devam ederken, İngiliz bir yazar ülkesinin Türkiye politikasını sert bir dille eleştirdi. Türkiye’ye karşı küstah ifadeler kullanan yazar, “Türkiye’yi desteklemek İngiltere’ye ihanettir” ifadelerini kullandı.Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB)’ne üye olma sürecinden rahatsızlık duyan İngiliz yazar, hükümetini topa tutarak, “Türkiye’yi desteklemek, İngiltere’ye büyük ihanettir” ifadelerini kullandı.

 
“Türkiye, AB’yi tehlikeye sokan bir truva atı” başlıklı Times’da yayınlanan yazının yazarı Melanie Phillips, İngiltere Başbakanı David Cameron’un Türkiye’nin üyelik sürecini desteklemesinin kendi ülkesi için ihanet olacağını iddia etti.

“Erdoğan Avrupa’yı Müslümanlaştırmak istiyor”

Türkiye’nin AB üyesi olmasa da Avrupa’ya büyük bir akınla gideceğini öne süren İngiliz yazar, “Erdoğan Avrupa’yı Müslümanlaştırmak istiyor. Bu yüzden yapılan anlaşmaların bir ‘oyun” ifadelerine yer verdi.

“Osmanlı yeniden canlanacak” korkusu Cumurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul’un 562. fetih yıldönümü konuşmasında “Fetih nedir? Fetih hicrettir. Fetih Mekke’dir. Fetih Kudüs’tür. Fetih Endülüs’tür. Fetih Anadolu’nun kapılarının Viyana önlerine kadar bu kutlu millete açmaktır” sözlerinden büyük bir hazımsızlık duyan İngiliz yazar, “Erdoğan bu ifadelerle Avrupa’nın büyük bir kısmında Osmanlı Devleti’ni yeniden kurmayı amaçlıyor” iddiasını ortaya attı.

3 Comments