Instagram, Doğrulama İsteğini Test Ediyor

Son zamanlarda, Instagram özellik sunumları, platformdaki her bir kullanıcının genel deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor. Ancak, sosyal ağın en son testlerinin bir parçası olarak, Facebook’a ait şirket sadece sınırlı sayıda insanı memnun edebiliyor.

Avustralya yayın Nine’a göre Instagram, kullanıcıların ayarlar tablosunda gizlenen ve kullanıcıların doğrudan platformdan doğrulama isteğinde bulunmalarını sağlayacak yeni bir yöntemi test ediyor. Talep gönderildikten sonra, şirket her bir dilekçeyi tek tek inceleyecek ve kabul edildiyse kullanıcılara mavi onay işareti sembolünü verecek. Halen, özellik, ancak sınırlı sayıda kullanıcı tarafından kullanılabilir. Aslında, şu anda, sadece  iPhone sahibi olan platformun Avustralyalı kullanıcılarının, Android sahiplerinin de önümüzdeki haftalarda bu işleve erişebileceklerini iddia etmelerine rağmen, erişime sahip olduklarını görüyoruz.

Uluslararası pazarlarla ilgili olarak, Instagram’ın herhangi bir acelesi gibi görünmemesine rağmen, diğer ülkelerin de nihai olarak bu özelliği alacağı iddia ediliyor. Şimdilik, yavaş çekimin ardındaki karar oldukça belirsiz, ancak potansiyel olarak, her pazarda özelliğin lansmanını takip etmek için belirlenen yüksek talep seviyeleriyle başa çıkabilmesinin sağlanmasına yardımcı olacak stratejik bir hamle olabilir.

136 Comments