iPhone 12 Mini Pro Max Geliyor

İşte en kompakt 5G akıllı telefon ve en güçlü cep telefonu

Apple, iPhone 12 ve 12 Pro’nun ardından, bu yıl ilk kez beşinci nesil ağlarla uyumlu dört cihazdan oluşan serinin en ilginç iki akıllı telefonunu raflara getiriyor. Aslında iPhone 12 Pro Max, en büyük ve en güçlü iPhone ve 2020’nin gerçek yeniliği mağazalardaki yerini alıyor…

Dünyanın en küçük, en hafif ve en ince 5G telefonu” iPhone 12 mini. .

İPhone 12 mini, daha ucuz bir akıllı telefon değil, ancak sınıfının en iyisinin gücünü kompakt bir boyutta isteyenler için bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor ve boyutları gerçekten küçük: 131,5 mm yükseklik, 64,2 genişlik ve 7,4 kalınlık, 5,4 inç OLED ekran. Buna karşılık, ilkbaharda piyasaya sürülen iPhone SE, 138,4 x 67,3 mm boyutlarında, ancak 4,7 inç bir ekrana sahip. Boyut bir yana, mini 23 Ekim’de satışa sunulan iPhone 12 ile aynı özellikleri taşıyor. Tasarım yeni, iPhone 4 ve 5’i akla getiren bir alüminyum jantı var. Yeni olduğu gibi Seramik Kalkan: ekranı korumak için camdaki nanoseramik kristaller düşmeye karşı dört kat daha dayanıklı. Güçlü yönleri arasında, normalden daha küçük boyutuna rağmen iyi okunabilen ve tanımlanmış ekranı var. İPhone 12 mini’nin Super Retina XDR’ı, iPhone 12 ile uyumlu olarak 2.340×1.080 piksel çözünürlüğe ve daha da yüksek bir yoğunluğa (476 ppi’ye karşı 460) sahiptir. A14 Bionic işlemci, en son iPad Air ve iPhone 12 Pro’yu donatan kalp atan kalptir.Çift 12 megapiksel arka kamera, iPhone 12’de de görüldüğü gibi: f / 2.4 diyafram açıklığına sahip ultra geniş açı ve 120 derecelik görüş açısı; optik stabilizasyonlu geniş açı f / 1.6. Optik yakınlaştırma 2x, dijital 5x’tir. Ön kamera  12 megapiksel, f / 2.2 diyafram açıklığı var  ve arka kameralar gibi Dolby Vision ile saniyede 30 kareye kadar HDR video ve 60 fps’ye kadar 4K video çekmenize olanak tanır. Mini’nin pili, 15 saate kadar video oynatma veya 10 saate kadar video akışı vaat ediyor. Optimize etmek için, 5G gerekli olmadığında (örneğin uygulamalar arka planda güncellenirken) pilden tasarruf etmek için otomatik olarak Lte ağlarına geçiş yapan “akıllı” 5G’. Büyük kardeşi gibi iPhone 12 mini de üç bellek boyutunda (64, 128 ve 256 GB) ve beş renkte geliyor: siyah, mavi, beyaz, yeşil ve kırmızı. Fiyatı 839 Euro’dan başlıyor.

IPHONE 12 PRO MAX

İPhone 12 Pro Max, 458 ppi’de 2.778×1.284 piksel çözünürlüğe sahip 6.7 inç Super Retina XDR ekrana sahip Apple tarafından şimdiye kadar üretilmiş en büyük iPhone. Ama onu daha da karakterize eden şey, güçlü bir görsel-işitsel beceri. Akıllı telefonda üçlü bir arka kamera bulunuyor: f / 2,4 diyafram açıklığına ve 120 ° görüş alanına sahip ultra geniş açı, f / 1,6 diyafram açıklığına sahip geniş açı ve 5x optik ve 12x dijital yakınlaştırmaya ulaşan f / 2,2 telefoto lens. Ana sensörde, optik sabitleme lens üzerinde değil, doğrudan sensör üzerindedir ve piksel 1,7 mikrometreden daha büyük, daha fazla ışık yakalar ve geceleri bile daha fazla ayrıntıya izin veriyor. Ek olarak, derinlik hakkında daha kesin bilgiler yakalamaya ve artırılmış gerçeklikte hareket etmeye yarayan LiDAR tarayıcı da var. Tarayıcı, gece fotoğraflarında faydalı olduğunu kanıtlayarak düşük ışık koşullarında otomatik netlemeyi önemli ölçüde geliştiriyor. Video kayıtlarında da kalite çok yüksek: Saniyede 60 kareye kadar Dolby Vision ile HDR. ProRaw formatı, bir yazılım güncellemesiyle gelecek olan ayrı bir bölümü hak ediyor. Fotoğrafçılar tarafından SLR ile kullanılan Raw formatı – pozlama, beyaz dengesi, renk açısından düzenlemede maksimum özgürlük sağlayan sıkıştırılmamış dosyalar ve klasik sıkıştırılmış formatlar Jpg ve Heif arasında bir çapraz. ProRaw “formatı, tüm standart Raw bilgilerini ve ayrıca Apple‘ın görüntü işleme verilerini içeriyor. Dolayısıyla, düzenlemede bir avantaja sahip: Gürültü azaltma ve çok çerçeveli pozlama ayarları mevcut ve Renk ve beyaz dengesini kalibre etmek için daha fazla zamanınız var, “diye açıklıyor Apple. İPhone Pro Max, mağazalara üç bellek boyutu (128, 256 ve 512 GB) ve dört renkte geliyor: Pasifik mavisi, altın, gümüş ve grafit. Fiyat 1.289 Euro‘dan başlıyor.

Reviewer overview

iPhone 12 Mini Ve Pro Max Geliyor - /10

Summary

0 Bad!