İsrail Başbakanı: “IŞİD ve Hamas aynı zehirli ağacın dalları”

netanyahu-un-600x350 (1)BM Genel Kurul’unda konuşan İsrail Başbakanı Netanyahu, IŞİD’ı Hamas’a benzetti. IŞİD ve Hamas’ın aynı zehirli ağacın dalları olduğunu iddia eden İsrail liderİ Netanyahu: “IŞID’ı mutlaka yenilmesi gerekir. IŞİD’ı yenip İran’ı nükleer silahla bırakmak, çatışmayı kazanıp savaşı kaybetmektir.” dedi.

Netanyahu, konuşmasına şöyle devam etti;

“geçen hafta burada herkes, Başkan Obama’yı IŞİD’a karşı başlattığı güçbirliğinden dolayı tebrik ederken, Hamas’a karşı aynı tepkiyi göstermediler. Hamas ve IŞİD aynı zehirli ağaçtan geliyor. Her ikiside kendi kontrolleri dışındaki bölgeleri istiyorlar. Hamas, IŞİD, IŞİD ise Hamas’tır. Hamas, İsrail’i yoketmek istiyor. Ama, onlarda IŞİD gibi halife istiyorlar. Hamas, ABD’nin EL Kaide lideri Osama Bin Ladin’i öldürdüğünde, ABD’ye lanet okudular. Hamas lideri, IŞID lideri ile aynı vizyonu paylaşıyorlar.Nijerja’daki Boko Haram’dan, Suriye’deki El Nusra Cephesi, Somali’deli El Şahap, Lübnan’da Hizbullah, Yemen, Filipinlerdeki El Kaide örgütlerinden bazı Sunni ve Şii radikallere kadar, hepsi fanatik ideolojiyi paylaşıyorlar. Onlar için herkes kafirdir, Müslümanlar bile”

Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas’ın geçen hafta yaptığı konuşmada İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını Filistin’i Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne üye yaparak, Gazze’de işlenen insanlığa karşı işlenen suçlardan dolayı yargılatabileceğini ima etmesine karşılık olarak, podyumda Hamas’ın sivillere karşı kullandığını iddia ettiği bir roket atar’ın fotoğrafını gösterdi.

Bugün dünyada nereye baksak Militan İslam’ın bugün her yerde olduğunu gördüklerini söyleyen Netanyahu” Bu kanseri çok geçmeden kaldırılmalıyiz. Bu kanser kontrol edilmezse, daha geniş bölgelere yayılır. “

26 Comments