İsrail Başbakanı Tarihi “Doğu Kudüs” Kararına Ne Dedi?

ABD Başkanı Donald Trump’ın tartışmalı Kudüs kararı sonrası İstanbul’da bugün düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Olağanüstü İslam Zirvesi Konferansı’na ilişkin, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu açıklamalarda bulundu. Netanyahu, Zirve’de yayınlanan deklarasyonun kendilerini etkilemediğini söyledi.

İİT Zirvesi’nde açıklanan deklarasyona ilişkin, “Bütün bu deklarasyonlar bizi etkilemez” diyen İsrail Başbakanı, “Kudüs’le ilgili bir diğer gerçeği de kabul etmek gerek: Bu kentin sadece İsrail’in başkenti olduğunu söylemiyoruz, aynı zamanda Kudüs’te tüm dinler için ibadet özgürlüğüne saygı gösterdiğimiz hususunda ve bunu tüm Ortadoğu’da yapan tek ülke olduğumuzda ısrar ediyoruz” iddiasında bulundu.

Nihai olarak ‘hakikatin kazanacağını’ savunan Netanyahu, birçok ülkenin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağını ve büyükelçiliklerini bu kente taşıyacaklarını söyledi.

2 Comments

 • blog here Reply

  03 February 2021 at 02:59

  … [Trackback]

  […] There you can find 49661 more Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/israil-basbakani-tarihi-dogu-kudus-kararina-ne-dedi/ […]

 • auto glass shop Lacey Reply

  15 February 2021 at 09:07

  … [Trackback]

  […] Find More on on that Topic: istanbulpost.com.tr/israil-basbakani-tarihi-dogu-kudus-kararina-ne-dedi/ […]

Leave a Comment