İsrail’de Seyirci Evinde VR ile Tv Programının İçinde Olacak

İsral’de Tel Aviv merkezli Inception adlı şirketi herhangi bir marka baş kulaklığı ile izleyicileri gerçeklik TV programları içinde taşımak ve daha pek çok şey için VR’yi kullanacaktır.

Inception şirketi, hem bir üretim stüdyosu, hem de arşiv niteliğinde yeni bir yayın platformu oluşturdu.

Şirket 6 Şubat’ta, hem haber, hemde VR’ın olduğu benzeri olmayan interaktif yeni bir kanalın yayınını başlattı.

Kanal, Oculus Rift, HTC Vive, Microsoft MR, Samsung Gear, Google Daydream, iOS ve Android gibi platformlar arasında Inception uygulamasından indirilebiliyor.

Geçen sonbaharda David Müzesi Kulübü İnovasyon Laboratuarının lansmanında dikkat çeken bu kuruluş,
Ağustos 2017’de Avrupa televizyon şirketleri RTL Grubu’ndan 15 milyon yatırım aldı. Yapılan yatırım. Series A ‘dan  melek yatırımcıları James Packer, Gigi LevyWeiss ve iAngels‘de vardı.

RTL‘nin FreemantleMedia, düzinelerce büyük isim televizyon şovunun haklarına sahip. Bu, Inception’ın ilerde nerelerde olabileceğininde göstergesi.

Örneğin Inception, izleyicileri en popüler programlardan biri olan  “X Factor” TV programının seyircilerini sahnelerinin arkasında taşımak için VR’yi kullanmak istiyor. Yani  bu uygulamayı kullananlar, şarkıcının yanında yada performansı izleyen jüri üyelerinin yanında oturabilecekler – 3D sürükleyici ve interaktif bir ortamda olabilecek.

ISRAEL21c‘e konuşan  Inception’un CEO’su Benny Arbel Şimdilik, bu deneme sürecinde. Ancak çok yakında VR kullanıcıları bir programın içine atlaya bilecekler. Arbel, “Bugün teknik olarak zaten mevcut” ve “doğru içerikle ana akım olacağına inanıyoruz” diye belirtiyor .

.

193 Comments