Jaguar Land Rover Brexit, Dizel Endişeleri Yüzünden Bazı Bölümleri Kapatıyor

İngiltere’nin en büyük otomobil üreticisi Jaguar Land Rover, kısa süreli sözleşmelerle çalışan yaklaşık 1000 kişnin iş akdinifehettiğini açıkladı.

İngilterede  Brexit’in ardından dizel otomobil satışlarının düştüğü belirtiliyor.

Hindistan’ın Tata Motors Ltd. şirketinin bir birimi olan JLR, 13 Nisan’da yapılan açıklamaya göre, 2018-2019 mali yılına ilişkin üretim planlarını açıkladı.

Şirket, “Otomobil endüstrisini etkilemeye devam eden rüzgarların ışığında, üretim programlarımıza ve ajans kadromuza yönelik bazı düzenlemeler yapıyoruz” dedi.

İş kayıpları, Range Rovers ve Land Rover Discovery’yi inşa eden ve toplam 10.000 kişiyi istihdam eden Birmingham yakınlarındaki Solihull tesisine odaklanacak.

JLR, Ocak ayında Liverpool yakınlarındaki Halewood fabrikasının Range Rover Evoque ve Discovery Sport’u ürettiğini, Brexit’in ardından,dizel otomobiller için azalan pazar endişeleri nedeniyle ikinci çeyrekte üretimi yeniden ölçekleyeceğini söyledi.

Şirket, yaptığı açıklamada, yeni ürün ve teknolojilere yatırım yaptığı için çok sayıda mühendis, yeni mezun ve çırak istihdam etmeye devam ettiğini ve 2010’dan bu yana 4 milyar liradan fazla harcadığı ABD tesislerine bağlı kaldığını söyledi.

6 Comments

 • cbd for anxiety Reply

  03 January 2021 at 02:47

  … [Trackback]

  […] Find More Info here to that Topic: istanbulpost.com.tr/jaguar-land-rover-brexit-dizel-endiseleri-yuzunden-bazi-bolumleri-kapatiyor/ […]

 • replika rolex Reply

  15 January 2021 at 11:45

  … [Trackback]

  […] Find More on to that Topic: istanbulpost.com.tr/jaguar-land-rover-brexit-dizel-endiseleri-yuzunden-bazi-bolumleri-kapatiyor/ […]

 • Digital Transformation Reply

  16 January 2021 at 22:38

  … [Trackback]

  […] Find More here to that Topic: istanbulpost.com.tr/jaguar-land-rover-brexit-dizel-endiseleri-yuzunden-bazi-bolumleri-kapatiyor/ […]

 • Sterling 5405-59DR-G05 manuals Reply

  20 January 2021 at 00:17

  … [Trackback]

  […] Read More to that Topic: istanbulpost.com.tr/jaguar-land-rover-brexit-dizel-endiseleri-yuzunden-bazi-bolumleri-kapatiyor/ […]

 • frolep rotrem Reply

  25 February 2021 at 18:13

  I do not even know how I ended up here, but I assumed this submit used to be good. I do not understand who you’re however certainly you’re going to a famous blogger if you are not already 😉 Cheers!

 • vreyrolinomit Reply

  26 February 2021 at 19:52

  Hi there, I discovered your blog by means of Google even as searching for a related subject, your website came up, it appears great. I’ve bookmarked it in my google bookmarks.

Leave a Comment