Mourinho: “İbrahimovic’in Manchester United’daki Son Sezonu”

36 yaşındaki Zlatan Ibrahimovic 28 gol attı ve  sayısız maç kazadı. İsveçli forvet, geçtiğimiz sezon futbol severlerin gözde oyuncusu olamayı başardı.

İbrahimoviç, Wembley’de EFL Kupası’nda ve Community Shield’çok başarıllı gollere imza attı.

Ama diz bağında meydana gelen sakatlıktan dolayı kendi evinde takımının, Avrupa liginde kazanamamasının neden olarak gösterildi.

Nisan’da Anderlecht’le oynadığı çeyrek final maçıyla artık kulüpten son kez görünmeyi düşünüyordu.

Ancak 2017-18 sezonunda  rehabilitasyonu sırasında  Ağustos ayında tekrar imza attı.

Ancak İbrahimoviç, St Stephen’ın Günü’nden  sonra dizinde sakatlıktan  geri dönüşüyle yedi  maç vardı.

Mourinho, bu yaz da 1. ligdeki Los Angeles Galaxy’i için takımdan ayrılmasını istiyor.

Takımın  başkanı, futbolcu için “Manchester United’daki son sezonu olduğunu düşünüyoruz,” dedi. ” Yinde gitmek gitmemek kendi kararı olacak diyerek sözlerine şöyle devam etti. “Bence kendisiyle ilgili karar alma, geleceğini seçme hakkı var. İnanılmaz bir kariyeri olan inanılmaz bir oyuncuydu, o korkunç yaralanma, almasaydı  bizimle  olup muhteşem bir sezon geçirebilirdi. Bu sezon gerçekten zor oldu, yaralandı mı? Hayır, yaralı değil. Tamamen mutlu ve tamamen hazır olduğunu düşünüyor ve ekibe yardım edecek durumda olduğuna tamamen inanıyor mu? Şu an hayır ama o öylesine dürüst bir adam ki o gerçek bir şampiyon.Yalnızca  tamamen hazır olduğu hissi ile geri dönmek istiyor, bu yüzden çok çalışıyor ve umarım  olumlu bir cevap almak istediği seviyeye gelir.” dedi.

14 Comments