Krize Neden Olan Film ABD’nin “En Kötüler” Ödülüne Aday

o-THE-INTERVIEW-TRAILER-facebookABD ile Kuzey Kore arasında kriz çıkaran Sony’nin yapımcılığını üstlendiği The Interview / Röportaj adlı film, Amerikan sinemasının en kötüleri arsına girebilir.

Film, Oscar Ödülleri öncesinde Hollywood’un en kötülerini seçen ve ‘kimselerin almak istemediği’ Altın Ahududu Ödülleri’nde (Razzie Awards) tam 4 dalda aday adayı olarak açıklandı.

En kötü film adayları arasındaki The Interview’un başrol oyuncuları Seth Rogen ile James Franco da en kötü erkek oyuncu kategorisinde aday gösterildi. Franco’nun ismi ayrıca Rogen ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’u canlandıran Randall Park ile birlikte ‘en kötü ekran çift’i dalında da adaylar arasındaydı.

Kuzey Kore: ABD’nin tavrı düşmanca
The Interview gişe rekorları kırdı
Geleneksel olarak Oscar töreninden bir gün önce açıklanan Altın Ahududu Ödülleri bu sene 21 Şubat’ta sahiplerini bulacak.

İki gazetecinin Amerikan Merkezi Haber Alma Teşkilatı’nın (CIA) taşeronu olarak, Kuzey Kore liderine suikast planlamalarını konu eden komedi filmi, Kuzey Kore hükümeti tarafından “terör eylemi” olarak tanımlanmıştı.

Filme tepki gösteren ve kendilerini “Barışın Koruyucuları” (Guardians of Peace) olarak adlandıran bir grup bilgisayar korsanı, filmi nedeniyle Sony’ye siber saldırılar düzenlemişlerdi.

71 Comments