Kurşun Geçirmez Araçlar Dünyası

Hülya Karahan: Production Editor

istanbulpostcomtr@yahoo.com

Kurşun geçirmez araçlar performansa bağlı olarak VR1’den VR10’a (Almanya) ayrılıyor. Kurşun geçirmez araçlar, ortalama 25 mm 4 mm veya daha fazla katmana sahip, sıradan araçların 10 katı olan özel paneller kullanılıyor. Kalın kurşun geçirmez cam harici çekimi önleyebilir ve zehirli gaz durumunda tamamen bloke edilebiliyor.

Mercedes-Benz‘in kurşun geçirmez araçların başında geldiği söylenebilir. Mercedes-Benz‘in en yeni kurşun geçirmez aracı Maybach S650 Pullman Guard’dır. Pullman Guard, özel bir üretim hattına sahip ve özel alaşımlar, yüksek mukavemetli malzemeler ve özel olarak geliştirilmiş gövde altı koruyucularla Alman kurşun geçirmez performans standartlarında en yüksek VR10 seviyesinde uretiiyor..

Dış kısım, alev hazırlığında ateşe dayanıklı ve ayrı bir oksijen tedarik sistemi yoluyla kimyasal silah saldırılarına dayanabiliyor. Powertrain, maksimum 530 beygir gücü ve maksimum 84.6kgm tork üreten 6.0 litrelik V12 ikiz turbo motorla donatılmış. Pullman Guard özel süspansiyon ve frenler uygulanıyor.

Audi‘nin Rusya’da yakın zamanda açıkladığı A8 L Kurşun geçirmez Araç, kurşun geçirmez VR9 (VR1 ~ VR10) ile buluşuyor. Keskin nişancı mermileri, el bombaları  araçları ve yolcuları koruyabiliyor. Kurşun geçirmez paneller ve çeşitli donanımların eklenmesiyle tolerans ağırlığı 3875 kg’. Ayrıca bir yangın söndürme sistemi ve iletişim ekipmanı var.

Tehlikeli bir hava kirleticisi tespit edildiğinde, hava kapağı kapatılıyor ve araca sınırlı bir süre temiz hava veriliyor. Ayrıca, kapının açılmadığı acil durumda dahili bir patlama sistemi de mevcut. Güç aktarma organı, maksimum 563 beygir gücü ve maksimum 81.6kgm tork ile V8 çift turbo motorla donatılmış.

ABD Başkanı Trump tarafından kullanılan Cadillac One, monokok bir yöntem değil, bir çerçeve üzeri yöntemdir. Toplam ağırlığı 8800 kg’dır. Kapı, uçakla aynı malzemeden üretilmiş ve 200 mm kalınlığındadır. Kurşun geçirmez cam 125 mm kalınlığında ve mayınlara kadar dayanabilen Kevlar’dan yapılmış düz lastikten üretiliyor.

Izgaraya göz yaşartıcı gaz sıkabiliyor. Aracın iç kısmında acil durumlar için bir transfüzyon kiti var ve patlamaları önlemek için bir yakıt deposu koruma cihazı uygulanıyor. Maksimum 330 beygir gücü üreten 6.6 litrelik V8 Duramax dizel motor ile donatılmış. En yüksek hız 100km / s ve ortalama yakıt verimliliği 3km /.

BMW 760Li Security‘de kurşun geçirmez bir gövde, kurşun geçirmez cam, özel kaplama, düz lastikler ve yardımcı yakıt bulunur. Kurşun geçirmez cam sadece 60mm kalınlığında ve vücudun alt kısmında özel kaplama işlemi ile patlayıcılara dayanabiliyor. Güç aktarma organı, maksimum 544 beygir gücü gösteren 6.0 litrelik bir V12 motorla donatılıyor.

BMW, geçen yıl SUV X5 Protection VR6’yı da tanıttı. Çatı 200 g C4 patlayıcıya dayanabiliyor ve kurşun geçirmez cam kalınlığı 33 mm’civarında. Kurşun geçirmez camın içine polikarbonat ilave edildi. Powertrain, maksimum 523 beygir gücü üreten 4.4 litrelik bir V8 motorla çalışıyor.

2009 yılında Equus Limuzin Kurşun Geçirmez Araç ile başlayan Hyundai Motor Company, Mavi Ev’e Başkanlık Kurşun Geçirmez Araç üretiyor. Equus Stretched Edition, Equus limuzinden 1000 mm daha uzun dingil mesafesine ve VR7 dereceli kurşun geçirmez performansa sahip. Daha sonra, gelişmiş güvenlik ekipmanı eklenmiş bir EQ900 kurşun geçirmez araç ile değiştirildi.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Fire 🔥_Then _Water💧… (@fire_son_of_god)’in paylaştığı bir gönderi ()

Reviewer overview

Kurşun Geçirmez Araçlar Dünyası - /10

Summary

0 Bad!