Kuzey Kore Liderinin Korumaları Onun Limuziniyle Birlikte Koştu

 Kuzey Kore liderin Kim Jong Un’un korumaları, 27 Nisan’da,ülkenin  Panmunjom adlı ateşkes köyünde düzenlenen zirve sırasında, öğle yemeği molası için lideri taşıyan arabanın yanına koşarken görüntülendi.

Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un’un güvenlik ekibi liderlerini taşıyan limuzinle birlikte kilometrelerce koştu. Korumalar, Tarihi zirve için Kim’i taşıyan bir arabanın yanından bir an olsun ayrılmadı.

Kaslı sportif  güvenlik mensuplarının her biri Hollywood filmlerindeki  korumalar gibi,  hepsinin dövüş sanatı becerileri var. Siyahlara bürünmüş 12 koruma Kim Jong’un yanından adeta kuş uçurtmuyor.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in ile iki ülke sınırında yer alan Panmunjom Ateşkes Köyü’nde bir araya geldi. İki ülke liderlerinin 1950-1953 yıllarındaki Kore Savaşı’ndan bu yana üçüncü kez düzenlediği liderler zirvesinde Kim, Güney Kore topraklarına ayak basan ilk Kuzey Kore lideri oldu. Mao tarzı siyah bir takım elbiseyle görüşmeye gelen Kim, Moon ile el ele kameralara poz verdi.

1 Comment