100 Günde Nasıl 30 Kilo Kaybetti!

 Yaz geliyor pek çok insan nasıl kilo vereceğinin derdine düştü. Ama çoğu kişi, tüm çabalara rağmen fazlalıklarından kurtulmayı başaramıyor.

Bir Beslenme uzmanına göre, Şeker bıraktığınızda çekilme  hemen başlıyor.

Banaga adlı geç kız , soyal medyada  paylaştığı bir mesajda 100 günde nasıl 30 kilo kaybettiğini yazdı .“Ben yaptım !!”  Dedi. “100 gün boyunca tıka basa yemekten kurtuldum ve her gün egzersiz yapmaya çalışıyorum! Asla hile yapmadım.”

Peki kilo vermek ve şekle girmek için ne yaptı? 100 gün boyunca Banaga alkol, et, peynir ve şeker tüketmedi. Deniz ürünleri içeren bir vejeteryan beslenme anlamına gelen bir pescatarian diyete kendini uyguladı (ton balığı ve karides yedi).

20 dakikalık bir YouTube videosunda, Banaga kilo kaybı ve günlük güncellemeler hakkında daha fazla ayrıntı paylaştı.

İlk iki haftada herhangi bir vücut değişikliğini fark etmemiş olmasına rağmen, daha iyi hissettiğini ve kıyafetlerinin bir aydan kısa bir süre sonra farklı şekilde uyuştuğunu söyledi.

Zayıflama giden yol aslında o kadarda kolay değildi. YouTube videosunda Banaga,  ne kadar zor günler geçirdiğini anlattı.

Diyetin 67. gününde, erkek kardeşinin hayatını  kaybettiğini öğrendi. “Hiçbir şey yapmisteğim kalmadı.” Diyeti ve egzersizi bıraktı.

Ama kendini toparlamayı başardı. ve tekrar devam etmeye karar verdi. 81. günde, spor salonuna ilk yolculuğundan beri formunun düzeldiğini söyledi ,ve 100 günlük bitiş çizgisini geçerken, Banaga o kendisinin bu yeni sağlıklı yaşam planından hiç bir zaman vazgeçmediğini söylüyor.

“Şimdi 100 gün sona erdi, ben daha fazla kendime meydan okumalıyım,” Instagram yazısında söyle yazdı:  “Makrolarımı saymayı düşündüğümde ihtiyacım olan tüm besinleri alabiliyorum ve zaten ağırlık kaldırmayı düşünüyorum! Kendimi daha da zorlamalıyım! ”

1 Comment