Meghan Markel Adet Dönemi İçin Kadınların Yeni Sesi oldu

Günümüzün Menstrual Hijyen Günü kutlamaları daha önce hiç olmadığı kadar farklı.

Bu yıl,menstruasyon ( kadınların adet kanaması döngüsü)için ve menstruel malzemelerin herkes tarafından erişilebilir hale getirilmesi için mücadele, Meghan Markle’ın sesiyle dahada  güçlendirildi.

Sussex Düşesi olan Meghan, kraliyetin biyografisinde adetsel hijyeni vurgulamak için İngiltere’nin kraliyet ailesinin ilk üyesi olarak tarihe geçti.

Markel geçen yıl Geçtiğimiz yıl Uluslararası Kadınlar Günü’nde  Hindistan’a seyahat etti ve adet  döneme dair bir yazıyı kaleme aldı.

Markle, “Hindistan’ın ötesinde, dünyanın her yerindeki topluluklarda genç kızların potansiyeli heba ediliyor, çünkü dünyadaki en doğal şey hakkında konuşmaktan çok utanıyoruz.” “Sohbeti zorlamalıyız, menstruasyonel sağlık girişimlerini çevreleyen politikaları harekete geçirmeliyiz, kız çocuklarının eğitimini temelden geliştiren kuruluşları desteklemelisiniz.” Dedi.

Thorsten Kiefer ve Berlin merkezli bir örgüt olan WASH United’ın kurucusu ve CEO’su Thorsten Kiefer, “Menstruasyon ve menstruasyon hijyeni kousunda  sessizliği bozmak için konuyla ilgili bilinç ve eğitimi

harekete geçirmek istiyoruz” dedi.

 

2 Comments