Unilever, Henkel, L’Oréal, Vogue International’ı Satın Almak İçin Teklif Verdi

Unilever, Henkel ve L’Oréal’ın, saç ve kişisel bakım markaları yaratan ABD’li bir tüketim malları şirketi olan Vogue International’ı satın almak için teklif verdikleri belirtildi.

Merkezi Florida, Clearwater’da bulunan Vogue International, OGX, FX ve Proganix’in salondan ilham alan saç bakımının yanı sıra Maui Moisture güzellik çizgisinin sahibi..

Vogue International, 2013 yılında yaklaşık 1 milyar dolar karşılığında satılacaktı. Ancak,marka hakkındaki bazı endişeler, satışların durdurulmasına yol açtı. Özel sermaye şirketi Carlyle Group, Ocak 2014’te şirkettin yaklaşık% 49’luk payını 400 milyon dolara satın almaktan vazgeçmişti..

Şirketin OGX markası, Kaliforniya standartlarına göre OGX ürünlerini organik olarak etiketleme hakkındaki davalar sonrasında, kendi imajını yenilemeye gayret gösteren  Organix markasıyla imaj tazeledi.

O dönemde, organik olarak etiketlenmiş ürünler Yasası’na göre, bileşenlerin en az% 70’inin organik içermesi gerekiyordu – bu, Organix’in ürünlerinin karşılayamadığı bir yüzdeydi. Organix, formülü değişmedikçe organik esinli adını kullanmaya devam etmesine izin verilmedi.

Vogue International, 1987 yılında Todd Christopher tarafından kuruldu. Ürünü, ABD’nin kendi iç pazarındaki perakendecilere 38 denizaşırı ülke olarak dağıtılıyor.  Markanın internet sitesinde Christopher şunları söyledi: “Şirketi sürekli olarak yeniden yaratıyoruz, böylece her zaman yenilikçi ürünleri çok bilinçli bir tüketiciye sunuyoruz. Müşteriler, bugün piyasadaki en gelişmiş güzellik ürünleri için bize her zaman güvenebili. ”

3 Comments