Mucize Buluş!

donBilim adamları birçok şeye çare bulmak için durmadan  harıl harıl çalışırken Britanyalı bir bilim adamı Öyle bir buluşa imza imza attı ki neden bu güne kadar kimsenin aklına gelmedi diye insan sormadan edemiyor. Paul O’Leary çok değişik bir iç çamaşırı keşfetti. Bu  çamaşır öyle sıradan bir çamaşır değil, bu  iç çamaşırı gaz kokusunu dışarıya vermiyor, özellikle gaz sorunu olanlar için mucize niteliğinde, bu iç çamaşırı kumaşında kullanılan maddeler bir şema ile tanıtıldı; kullanılan en önemli madde ise karbon. İşte o şema:don2

İç çamaşırın kumaşında  kullanılan karbon kokuyu tamamen absorbe ediyor ve  dışarıya verilmesine engel oluyor. Gaz çıkarıldıktan sonra istendiği zaman çamaşır yıkanıyor ve geriye kokudan eser kalmıyor. Bu Çamaşırı üreten firma karbon kumaşa mucize “Zorflex” adını verdi. İngiltere’de  bulunan : “De Montfort Universitesi kumaşı test etti ve 100% bir gaz maskesi niteliğinde olduğunu onayladı. Üretici firma 86 Dünya Tekstil Enstütü’sü Konferansında kumaşını tanıttı.

Bu mucize kilotun fiyatına gelince şimdilik kadınlar için 30 erkekler için ise 45 dolar. Fakat üretici firma bir uyarıda bulunuyor; çamaşır sadece kokuyu absorbe ediyor sese gelince o konu henüz çözüme kavuşmuş değil. Firma vücudun pozisyonuyla kişinin çıkacak sesi de kontrol edebileceğini söylüyor.

 

101 Comments