Obama’nın Sarhoş Ajan Korumalarına Soruşturma Açıldı

926759-secret-service-agents-obamaABD başkanı ve ailesini korumakla görevli Gizli Servis, Beyaz Saray’da görevli iki üst düzey ajan hakkında, katıldıkları bir partide sarhoş olduktan sonra arabayla güvenlik barikatına çarptıkları iddiası ile soruşturma başlattı.

 
Washington Post gazetesine göre, olay 4 Mart tarihinde yaşandı. Olaya karışan iki ajanın Başkan Barack Obama’nın güvenlik birimi başkan vekili Mark Connolly ve Washington bölgesinin üst düzey yöneticilerinden George Ogilvie olduğu belirtildi.

 

Gazeteye göre iki ajanın içinde bulunduğu araba güvenlik bandını geçerek, geçici barikata çarparak durdu. Nöbette olan polisler, Alkol testi yapmak istese de Gizli Servis’ten bir yönetici buna engel oldu. Yaşanan son olay, Beyaz Saray’ın güvenlik açıklarını yeniden gündeme getirdi. Mart 2014’te Başkan Barack Obama’yı Amsterdam ziyareti sırasında koruyan üç ajanın sarhoş olduğu ortaya çıkmış, eylül ayında bıçaklı bir şahıs sarayın parmaklıklarını aşarak binaya girmişti. Bu olay üzerine Gizli Servis’in direktörü Julia Pierson istifa etmiş, yerine Joseph Clancy gelmişti.

 

 

 

5 Comments