Öldükten Sonra Bir Ağaca Dönüşmek İster Miydiniz?

bbbNe yazık ki modern cenaze törenleri bu atomların döngüsel kozmik yolculuklarına devam etmelerini engelliyor. Mumyalanmış vücutlar mühürlü mahzenlerin içine hapsediliyor ve bir daha asla görünmüyor. Problem aslında çift taraflı. Mezarlıklar büyük alanları temizlemek istiyor ve ekosistemler bozuluyor.
Oysa vücudumuzdaki tüm atomlar yıldızların çekirdeklerinde dövüldü. Yıldızlar patlayıp öldükten sonra tüm bu elementler galaksiye dağıldı ve her birimizi oluşturmak için tekrar bir araya geldiler. Bu, doğanın sunduğu en derin ve güzel gerçeklerden biri.

Ancak bir firma bunun artık böyle devam etmek zorunda olmadığını gösterdi.

Bios Urn” isimli doğada çözülebilir vazolar, sevdiklerinizin küllerini kullanarak bir ağacın tohumunu canlandırıyor. Bu konsept şirketin CEO’su Gerard Moliné ‘in aklına birkaç yıl önce gelmiş.

Bios

“Bir öğlen kardeşimle büyükannem bahçede sebze ekerken ölü bir kuş buldu. Daha sonra büyükannem fazla düşünmeden bir delik kazıp kuşu birkaç tohumla birlikte gömdü. İşte bu hareket ‘Bios Urn’ firmasının ilham kaynağı oldu: Kaybettiğiniz birilerini yeni bir hayata dönüştürmek.”jjj

 

152 Comments