Yarışmacılar IŞİD’le Burun Buruna Geldi Saniye Saniye O Anlar Kamerada

Avustralya’da yayınlanan “Geldiğin Yere Dön” adlı reality şovun yarışmacıları, IŞİD’le karşı karşıya kaldı.

Avustralyalılar’ın mültecilerin yapmak zorunda kaldıkları yolculuklar hakkında bilinçlenmesini hedeflediği belirtilen reality şov, neredeyse yarışmacıların ölümüne neden oluyordu.

3 Avustralyalı yarışmacının, peşmergenin kılavuzluğunda Irak üzerinden Suriye’ye geçtiği program Temmuz sonunda yayınlanacak.

25 yaşındaki Nicole adlı yarışmacı, “Irak’tan Suriye’ye geçtiğimizde sınıra yakın bir yerdeki bir mülteci kampına gideceğimizi, orada ailelerle tanışacağımızı sandım. Ama sınırı geçtikten sonra arabayla dört saat kadar ilerledik ve o zaman aktif bir savaş bölgesinde bulunduğumuzu anladım” dedi.

Geçtikleri bazı köylerden gelen silah seslerini duyan Avustralyalı yarışmacılar, bir noktada doğrudan IŞİD militanları olduğu söylenen bir gruba 1 kilometre mesafe kalana kadar yaklaştı.

Nicole adlı yarışmacı yaşadıklarını, “Bize doğru ateş ediyorlardı, oradan kaçmak zorundaydık. Ama grup olarak aptalca bir şey yapıp daha da yakınlaşmaya karar verdik” diye anlattı.

25 yaşındaki Nicole adlı yarışmacı, “Irak’tan Suriye’ye geçtiğimizde sınıra yakın bir yerdeki bir mülteci kampına gideceğimizi, orada ailelerle tanışacağımızı sandım. Ama sınırı geçtikten sonra arabayla dört saat kadar ilerledik ve o zaman aktif bir savaş bölgesinde bulunduğumuzu anladım” şeklinde konuştu.

47 Comments