Sokağa Çıkamayan Vatandaşlara Pide Sürprizi

Aksaray ilinde dışarıya çıkamayan özellikle 65 yaş üstü vatandaşlara belediye çalışanları tahinli pide sürprizi yaptı.

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte sosyal medyadan gelen talepleri değerlendiren Aksaray belediye başkanı Evren Dinçer Aksaray ilinin meşhur tahinli pidesini belediyenin elamanlarıyla hemşehrilerine göndererek sürpriz yaptı. Virüs nedeniyle satışları azalan, işleri zayıflayan pastane ve fırınlara bir can simidi olan siparişler esnafıda sevindirdi. Ramazan ayı boyunca her gün 30 bin adet
pide vatandaşlara ulaştırılacak.

30 bin adet tahinli pide siparişi veren Aksaray belediyesi paketlediği bu pideleri kapı kapı dağıttı. Yaklaşık 1,5 aydır dışarıya çıkamayan 65 yaş üstü Aksaray’lı vatandaşlar özellikle Ramazan ayının yöresel geleneklerinden biri olan tahinli Ramazan pidesini kapılarında görünce şaşkınlık yaşadılar.

Özlemini çektiği tahinli pidesini belediye elamanlarından alan ve tekbaşına yaşayan bir teyze dışarıya çıkamadığını ve tahinli pideyi çok özlediğini belirterek ‘ başkanımız Evren Dinçer’e çok teşekkür ederim. Kimsem yok tek başıma yaşıyorum, çıkıp pide alamıyordum sahipsiz olmadığımı anladım çok duygulandım.’ dedi.

Belediye çalışanları sokak sokak dolaşarak Pide paketleriyle birlikte, maske ve Ramazan
imsakiyeside dağıttılar.

 

Reviewer overview

Aksaray Belediyesinin Pide Sürprizi - /10

Summary

Aksaray ilinde dışarıya çıkamayan özellikle 65 yaş üstü vatandaşlara belediye çalışanları tahinli pide sürprizi yaptı.

0 Bad!