Stüdyosu Otomobil Olan, Program Yol Boyunca Bloomberg HT’de…

7 Ocak Cumartesi günü saat 12:10’da Bloomberg HT’de, yepyeni bir televizyonprogramı başlıyor.

“Yol Boyunca” isimli programın alışık olduğumuz formatındışında lüks bir aracın içinde, iki sunucusu ve ünlü konukları olacak. İki kafadar gazeteci televizyoncu Sami Altınkaya ve Tunç Altınbaş yeni programın fikir babaları. 22 yıllık tecrübeli ekonomi muhabiri ve televizyoncu Sami Altınkaya ve 20 yıldır Hürriyet Gazetesi’nde başladığı kariyerine otomobiller hakkında yazarlık yaparak devam eden Tunç Altınbaş ‘Yol Boyunca’ programını Jaguar’ınyeni SUV modeli Jaguar F-PACE’in içinden sunacaklar.

 

İş dünyasında başarılarıylaön plana çıkan ünlü bir konuğu her hafta Yeni Jaguar F-PACE içinde ağırlayacaklar.Stüdyo programları spot ışıklarının altında konukların pek de rahat edemedikleri,kendileri olmakta zorlandıkları ortamlarda gerçekleşir. Çoğu potansiyel konuknormal hayatta harika konuşup sorulan sorulara seri cevaplar verirken, ışıklaraltında yüzüne kameralar döndüğünde şaşırabilir, çoğu zaman da gerçekten söylemek istediklerini söyleyemeden programdan ayrılır.‘Yol Boyunca’: Normal Hayatlarından Bir Alıntı.

 

Yol Boyunca programı ise, her gün hepimizin zaten evden işe, işten eve seyahatettiği, trafik yoksa hepimizin rahat ettiği, yol boyunca müzik açıp yeri geldiğinde  şarkı söylediği ‘otomobilde’ gerçekleşeceğinden, ünlü konukların hayatlarının bu her günkü küçük bir kesitisini ekranlara yansıtmayı hedefiyor.

 

Formatın fikir babalarından Tunç Altınbaş şöyle söylüyor: ‘‘İnsanların hayatta gerçekten kendileri oldukları birkaç yer var, bunlardan ilki kullandıkları otomobillerinin içi, otomobilde onları yargılayan, izleyen veya ne yapıp yapmamaları gerektiğini söyleyecek kimse yok. İşte biz de bu yüzden hepimizin hayatının vazgeçilmez unsuru olan otomobilin içini bir TV stüdyosu haline getirip,içerisine başarılarıyla ve tecrübeleriyle ön plana çıkan ünlü iş insanlarını ağırlayalım istedik. Amacımız otomobili kullanarak çoğu zaman başarılı insanlarda saklı kalan, o ana kadar toplumla paylaşılmamış hayat tecrübelerini gençlere aktarmak. İşte tam bu noktada otomobil bizim için bir ‘fkir transfer aracı’ olmuş oluyor’.
Otomobil: Fikir Transfer Aracı! İyi otomobillerin hepsi iyi bir fikirle başlar. Hayatta her iyinin temelinde iyi düşünülmüş bir kir, tasarım vardır. Yol Boyunca programını hazırlarken yapımcılar Clint Eastwood’un yönettiği Kevin Costner’in oynadığı ‘A Perfect World’(Mükemmel Bir Dünya) İsiminde; kötü adam Kevin Costner’ın klasik bir otomobille kaçırdığı küçük çocuğa otomobili tarif etmesinden esinlendiklerini söylüyorlar. Filmde, Costner küçük çocuğa bir zaman makinasında hiç seyahat edip etmediğini sorar. Çocuk hayır cevabını verince, otomobilin aslında 20.yüzyılın zaman makinası olduğunu; ön camdan baktığımızda gittiğimiz geleceğe seyahat ettiğimizi, dikiz aynasının geçmişi gösterdiğini ve aracı durdurduğumuzda da o anda olduğumuzu söyler. Otomobili bu kadar iyi tarif eden daha iyi bir fikir olmadığını söyleyen Tunç Altınbaş, Yol Boyunca programıyla ünlü konuklarını geleceğe götüreceklerini o anın dışına çıkıp, hiç kimsenin onlara daha önce sormadıkları sorularla başarılarının arkasındaki sırları açığa çıkaracaklarını söylüyor. Ünlü İş İnsanları JAGUAR F-PACE’de!Peki, Jaguar Yol Boyunca programımıza destek olup neden yeni F-PACE’ini bize tahsis etti? diye soran Sami Altınkaya, cevabını kendi veriyor: ‘Tecrübe uzun yıllar deneye yanıla oluşan bir birikimler bütünü ve büyük çoğunlukla da hep insanlar da saklı kalıp toprağa geri dönüyor.

 

Biz Yol Boyunca programında ülkemizin öne çıkan kanaat önderlerini, ekonomiye ve iş dünyasına yön veren, tecrübeleriyle başarıyı sürekli kılmayı kanıtlamış insanları bir sabah kendi evlerinden alıp Yeni Jaguar F-PACE ile işyerlerine götüreceğiz. Onların sıradan bir günlerinin içine mercek tutarak son derece samimi ve açık bir yol sohbeti gerçekleştireceğiz. Hiç kimsenin onlara sormadığı soruları sormaya çalışacağız. Amacımız hayat tecrübelerini gelecek nesillere aktarmaları için onlara küçük bir zaman dilimi açmak. Zaman da hızlı bir yolculuk gerçekleştirmek için sıradan bir otomobil elbette olmazdı. Biz de konforlu, dinamik, sportif ve aynı zamanda lüks bir SUV olan Yeni Jaguar F-PACE’ien uygun araç olarak düşündük..Konuklar Kimler Olacak?Yol Boyunca’nın ilk konuğu Türkiye’nin en ünlü headhunter’ı, beyin avcısı Şerif Kaynar.Cem Yılmaz, Temel Kotil, Başaran Ulusoy, Baybars Altuntaş, Fatih Altaylı ve daha birçok önemli ‘fkir yaratıcıları’ Yol Boyunca programının konukları arasındalar.

 

Programın İlk Konuğu Şerif Kaynar Kimdir? New York borsasında işlem gören, 800 milyon dolar cirolu headhunter şirketi Korn Ferry’in Türkiye Başkanı Şerif Kaynar Türkiye’nin en büyük beyin avcılarından biri. İşi, kendisine başvuran şirketlere en doğru insanı bulmak.
Çerçeveyi çizmek için yazmakta yarar görüyorum, aylık brüt 20 bin TL ve üstüdüzeyler için yerleştirmeler yapıyor. Turkcell’e Süreyya Ciliv’i, Vodafone’a Serpil Timuray’ı o buldu. Stüdyosu otomobil olan televizyon programının ilk bölümünü izlemek için 7 OcakCumartesi gününü iple çekiyoruz…

 

Programı takip için twitter, facebook ve instagram adresleri:@YolBoyuncaHThttps://twitter.com/YOLBOYUNCAHT TWITTER https://www.instagram.com/yolboyuncaht/ INSTAGRAM https://www.facebook.com/YolBoyuncaHT/ FACEBOOKhttps://www.youtube.com/channel/UCRUTDChcgBhweWL5ovWQvcA YOUTUBE RESMI KANALI

 

Tunç ALTINBAŞ kimdir?  Yol Boyunca programının kir babalarından Tunç Altınbaş, iş geliştirme ve pazarlama iletişiminde 20 yıllık bir iş deneyimine sahip. İngiltere Manchester Üniversitesinde Ekonomi ve MBA eğitimi sonrası Hürriyet Gazetesinde başladığı kariyerine sırasıyla Istanbul Modern, Clear Channel Outdoor ve Global Connection SA şirketlerinde yöneticilik yaparak devam ediyor. 20 yılı aşkın süredir içlerinde Hürriyetoto.com’un da olduğu birçok mecrada otomobiller hakkında yazan ve projeler üreten Altınbaş evli ve iki çocuk sahibi.

 

Sami ALTINKAYA kimdir? 29.12.1971 yılında Isparta’da doğdu. Günaydın Gazetesi Ekonomi Servisi’nde başladığı meslek hayatına sırasıyla Star TV, Kanal D, NTV, CNN Türk ve KOBİ’ler konusunda 22 yıllık tecrübe ile Anadolu’daki başarılı işleri ekrana getirdiği “Çıkış Yolu” programına «Türkiye’de Güzel İşler de Oluyor» u göstermek üzere 2011’den beri Bloomberg HT kanalında yayınlamaya devam ediyor. Anadolu’da gerçekleşenkamu ve özel sektör yatırımlarını, projeleri ve Türkiye’nin sanayi altyapısını programlarında anlatıyor.

 

 

102 Comments