Tiroid Nodülleri Duygusal İçsel Yaralanmalardan ve Anksiyeteden Kaynaklanıyor

Son yıllarda, tiroid hastalığı  artıyor. Endişe verici hale gelmiştir durumda. Pekin Dongcheng Çin Tıbbı Hastanesi’nden bir uzman olan Jiang Shufang, tiroid hastalıkları tedavisi konusunda açıklamalarda bulundu.

Jiang Shufang, tiroid nodüllerinin duygusal içsel yaralanmalardan, anksiyete veya düzenlenmeyen diyetten kaynaklandığını ve karaciğer ve dalakla yakından ilişkili olduğunu belirtiyot. Bu tür hastaların öfkeli ve sinirli olabileceğini belirtiyor.

Tiroid hastalığı karaciğer ve dalak ile yakından ilişkilidir. Duygusal yaralanmalar bu organları etkileyebiliyor.

Jiang Shufang, modern insanların yaşam stresi ve kötü yaşam alışkanlıklarının yüksek tiroid hastalığı insidansına yol açtığını, son yıllarda, fizik muayenenin popülerleşmesi ve muayene yöntemlerinin iyileştirilmesiyle, tiroid nodüllerinin tespit oranının her geçen gün artmakta ve yaygın bir klinik hastalık haline geldiğini söyledi.

Çin tıbbı, tiroid nodüllerinin duygusal içsel yaralanmalardan veya düzenlenmeyen diyetten kaynaklandığına ve karaciğer ve dalakla yakından ilişkili olduğuna inanyor. Hastalar anksiyete, içsel yaralanmalar, karaciğer durgunluğu kan fonksiyon bozukluğu ve diyet bozuklukları veya karaciğer ve dalak rahatsızlıklarından şikayet edebiliyor. hastalar genellikle sinirli ve öfkeli davranışlar sergileyebiliyor.

Jiang Shufang, kadınlarda tiroid nodüllerinin, meme nodüllerinin ve uterin fibroidlerinin yaygın olduğunu, klinikte birçok vakanın olduğunu ve bu üç hastalığın Batı tıbbında aynı sistemde olmadığını, ancak birlikteliklerinin dikkat çektiğini söyledi. Ve bu alanda alaka ve patogenezini açıklamak için birçok çalışma var. Çin tıbbı göz önüne alındığında, yukarıdaki üç hastalık, karaciğerle ilgili izler taşıyor ve patogenez, karaciğer qi durgunluğu ve balgam pıhtılaşmasına neden oluyor.

Çin tıbbı, tiroid hastalığının büyük ölçüde “duygusal bir hastalık” olduğuna inanmakta: Sinirlilik, kaygı, öfke veya boğulma gibi olumsuz duygular, karaciğer ve dalak üzerinde doğrudan olumsuz bir etkiye sahip.

 

Reviewer overview

Tiroid Nodülleri Duygusal İçsel Yaralanmalardan ve Anksiyete'den Kaynaklanıyor - /10

Summary

Son yıllarda, tiroid hastalığı  artıyor. Endişe verici hale gelmiştir durumda. Pekin Dongcheng Çin Tıbbı Hastanesi'nden bir uzman olan Jiang Shufang, tiroid hastalıkları tedavisi konusunda açıklamalarda bulundu.

0 Bad!

2 Comments