Tiroid Tamamen Nasıl İyileşir

Vücudunuz hakiki tiroksin ürettiğinde sahte muadili olan Synthroid’i almayı bırakabilirsiniz.

Hepimizin boğazında bir kelebek var. Boğazın önündeki çıkıntılı kıkırdak ile “Adem elması” olarak adlandırılan bronşiyal tüp arasında kalan tiroid bezidir.

Vücudumuzdaki en büyük endokrin bezi olan tiroid, kanatları yayılmış ve bronşiyal tüpün etrafına sarılmış bir kelebek şeklindedir. Tiroksin denilen, depolayan ve kan dolaşımına salgılayan bir hormon üretir. Tiroksin, metabolik hız ve sıcaklık düzenlemesi gibi vücudun metabolik işlemlerinin desteklenmesinde etkilidir.

Genel olarak, tiroid normal olduğunda, aşikar veya görünür değildir. Anormal olduğunda, genişler. Hipertiroidizm ve hipotiroidizm, tiroid bezinde ortaya çıkan ve tiroidit, tiroid nodülü, tiroid kanseri ve benzeri de dahil olmak üzere diğer tiroid hastalıklarında görülen temsili hastalıklardır.

Tiroksin Seviyeleri

Çok az yada çok fazla tiroksin sorunludur. Hayatımızın her alanında ılımlılığın sürdürülmesi önemli olduğundan, sağlığın korunması için uygun miktarda tiroid hormonunun salgılanması gerekir. Hipertiroidizm gibi problemler, sekresyonun aşırı olup olmadığını ve sekresyonun yetersiz olması durumunda hipotiroidizmi gösterir.

Hipertiroidizm tezahürü ile vücudun tüm metabolik süreçleri aşırı hale gelir. Hasta, hızlı konuşma düzenleri, sıcak havaya dayanmada zorluklar, iyi beslenmesine rağmen vücut ağırlığında azalma, vücudun sistemik zayıflığı ve kas kuvvetinde zayıflama gibi diğer semptomları artan şekilde göstererek, endişe ve huzursuzluk tezahürü gibi sert bir görünüme sahip olacaktır.

Dahası, hasta, düzgün bir şekilde konsantre olamama ve aşırı kaygı düzeyi nedeniyle kolayca kızdırma gibi aşırı duyarlı hale gelecektir. Gözler belirgin kuruluk ve rahatsızlık ile şişkinleşecektir.

Öte yandan, hipotiroidizm tiroksinin periferik dokulardaki hareketlerindeki yavaşlama nedeniyle şiddetli yorgunluk hissi yanında uyuşukluk ve coşku eksikliği ile de ortaya çıkacaktır. Vücudun ve duygusal durumun zayıflaması nedeniyle hasta kolayca üşür ve depresyon geçirir.

Gösterebilecek diğer hipotiroidizm semptomları, iştahın azalması, hazımsızlığın artması, boğazın şişmesi ve tiroid bezinin genişlemesinden dolayı kısık bir sesdir.

Kategoriler

Hipertiroidi

Hipotiroidi

Kalp atışı

Hızlı nabız

Yavaş kalp atışı

Vücut ağırlığı

Vücudun sistemik zayıflığı, biri iyi yese bile ağırlıkta azalma

Diyete rağmen iştah azalması ve kilo artışı

Terlemek

Vücut ısısında aşırı terleme ile artış

Derinin kuruluğu, az miktarda veya hiç terleme olmadan

Duygular

Aşırı duyarlılık, anksiyete, huzursuzluk, öfke ve sıkıntı

Düşük konsantrasyon ve coşku ve depresyon

Sıcaklık

Soğuk olsa da kolayca ısınır ve titrer

Yüzün, ellerin veya ayakların şişmesiyle kolayca soğur

Aktivite

Aşırı aktif

Yavaşlık, hareketlerde yanlışlık ve sistemik çaresizlik

Karakteristik semptomlar

Gözlerde şişkinlik

Boğuk ses

Adet

Adet düzensizliği ve adet akıntısında azalma

Adet boşalmasında artış veya adet yokluğunda

Kür Tiroid Hastalığı
Bademcikler güçlendirilerek tiroid hastalığı tedavi edilebilir. Sağlıklı insanlar tutarlı bir kan tiroksin konsantrasyonunu korur, çünkü tiroid uyarıcı hormonun (TSH) salgılanması, kandaki tiroid hormonunun konsantrasyonuna uygun olarak hipofiz bezi tarafından uygun şekilde kontrol edilir.

Bağışıklık sisteminin sağlığını koruyan bademciklerdir.
Bağışıklık sisteminin sağlığını koruyan bademciklerdir. Bademcikler, bol miktarda lenfosit üreten organlardır (lenfatik sistemde oluşan küçük beyaz kan hücreleri). Lökositler vücuda sızan virüslerle mücadele etmek ve vücudun hasarlı kısımlarını orijinal hallerine geri yüklemek dahil olmak üzere çeşitli işlevler gerçekleştirir.

Özellikle, lökositlerin (beyaz kan hücreleri) yüzde 25’ini oluşturan lenfositler, zarar görmüş vücut dokularını orijinal hallerine geri getirme özel işlevini yerine getirir. Bu nedenle, vücuttaki en büyük lenf bezleri olan bademcikler, sağlıklı olduklarında, bağışıklık sisteminin işlevi optimize edilecek ve böylece vücudun restorasyon kabiliyetini artıracaktır.

Lenfatik sistem, bu mekanizmada bademcikler ve kilit organlar olarak ana rol oynar. Bu nedenle, bademciklerin sağlığı, kardiyopulmoner fonksiyonların güçlendirilmesiyle iyileştirilirse, boğazdaki tüm anormallikler doğal olarak tedavi edilebilir.

Sağlıklı bademcikler, “hipertiroidizm ve hipotiroidizm, ağızda topaklar ve yükselmeler, çatlamış dil, hem de reflü özofajisi dahil olmak üzere çok çeşitli hastalıkları tedavi edebilen“ teknisyenlerin rolünü oynayan akıllı lenfositlerle birlikte ”“ mesai saatleri merkezi ”gibidir.

Bademciklerin Sağlığı
Orijinal ürünün üretilmesiyle, sahte [sentetik hormonlar] ortadan kaldırılabilir. Bademcikler tiroid tedavisinden sorumlu oldukları için, sağlıklı oldukları sürece bolca en iyi kalitede lenfositleri salgılayabilirler. Bademcikler hipertiroidizm ve hipotiroidizmin yanı sıra, iyi huylu veya kötü huylu olsun olmasın, tiroid tümörlerini iyileştirmek için optimum olmaları gerekir.

Yaklaşık dört aylık sürekli pulmoner temizleme terapisinden sonra, bademciklerin sağlığını iyileştirmek için kardiyopulmoner fonksiyonlar güçlendirilecektir ve bu da temel olarak geniş bir yelpazede tiroid hastalıklarını iyileştirecektir.

Şaşırtıcı bir şekilde, bir tiroid tümörü malign olarak teşhis edildiğinde, Batı tıbbı yaklaşık yarısı veya tüm tiroid bezinin bir tiroidektomisine başvurur. Tiroidektomi yapılan hastaların bademcikleri tekrar sağlıklı hale geldiğinde, genel olarak, tiroksin yaklaşık altı ay sonra tekrar salgılanmaya başlar.

Bu durum, pulmoner temizlik tedavisi gören hastalara yapılan kan testleri sırasında kazayla tespit edildi. Bağışıklık sistemimizin vücudumuzun somatik işlevlerini eski haline getirme yeteneğinin hayal gücümüzü aştığını göstermektedir.

Bağışıklık sisteminin, gelişmiş zekasıyla vücudumuzda hormon üretimi için muazzam bir üretim tesisi olan adrenal korteksi eksize edilmiş tiroid bezinin yerine tiroksin üretmesi için yönlendiliyor.

Adrenal korteks, tiroid bezinin etkili bir alternatifi olarak hareket ettiğinde, artık tiroid hormonunun tedarikini sağlamak için taklit tiroid hormonu Synthroid’e güvenmek zorunda kalmayacaksınız. Bu nedenle, bir tiroidektomi geçirmiş olan hastalar güvenle Synthroid almayı bırakabilirler.

Bağışıklık geri yükleme
Bağışıklık yenilendiğinde tedavi kolaylaşır. Bu mucizevi sonuçlar ancak bağışıklık güçlendirildiğinde mümkündür.

Akciğerlerde zararlı maddeler biriktiğinde, akciğer hücrelerine zarar verir ve bu da bağışıklık sisteminin bozulmasına neden olur.
Kore milli yüzme ekibinin bir üyesinde solunum fonksiyonlarının iyileşmesine tanık olma deneyimim oldu. Solunum fonksiyonlarında, rinitinin tedavisi sırasında yüzde 15’ten daha fazla iyileşme sağlandı.