Tribünler Bu Kez Kızıl Ordu Korosu İçin Söyledi

Sırbistan’da Euroleague basketbol karşılaşması öncesi 20 bin kişi, geçtiğimiz hafta düşen Rus uçağında yaşamını yitiren Kızıl Ordu Korosu üyelerini anmak için hep birlikte “Tamo daleko”yu söyledi.

Sırbistan’da Euroleague basketbol karşılaşması öncesi 20 bin kişi, geçtiğimiz hafta düşen Rus uçağında yaşamını yitiren Kızıl Ordu Korosu üyelerini anmak için hep birlikte “Tamo daleko”yu söyledi.Sırbistan’da bir basketbol karşılaşması sırasında seyirciler, Karadeniz’e düşen Tu-154 uçağında kaybedilen efsanevi Kızıl Ordu Korosu’nun üyeleri için hep birlikte bir şarkı söyledi.

Crvena Zvesda ve CSKA Rusya arasındaki Euroleage karşılaşması öncesinde tribünlerdeki 20 binden fazla seyirci, “Tamo daleko” (Orada, uzakta) adlı şarkıyı söylemeye başladı.

Sırpların nostaljik melodisi, 1916’da savaş sırasında yaşamını yitiren Sırplar için bestelenmiş bir eser olarak biliniyor.

25 Aralık’ta Rus Tu-154 uçağı, kalkıştan dakikalar sonra Kardeniz’in sularına çakılmış, uçaktaki 103 kişiden kurtulan olmamıştı. Kazada yaşamını yitirenlerin 64’ü, Kızıl Ordu Korosu’nun üyeleriydi.

1928 yılında kurulan orkestra, dünyaca ünlü bir koro olarak tanınıyor.

2 Comments