Trump Ve Eşinin ‘COVID-19 Testi Pozitif Çıktı

ABD Başkanı Trump, Cuma sabahı erken saatlerde Twitter’da kendisinin ve First Lady Melania Trump’ın “COVID 19 testinin  pozitif çıktığını açıkladı.

“Bu gece @ FLOTUS ve ben COVID-19 itesti yaptırdık ve sonuç pozitif çıktı. Trump: “Derhal karantina ve tedavi sürecimize başlayacağız. Bunu BİRLİKTE atlatacağız! ” diye yazdı.

Trump, yakın zamanda Air Force One’da birlikte seyahat ettikleri  Beyaz Saray yardımcılarından biri olan Hope Hicks’in testinin pozitif çıktığı haberinin ardından kendisinin ve eşinin test yaptıklarını açıkladı.

Trump, ” Hiç ara vermeden  çok çalışan Hope Hicks’in , Covid 19  testi pozitif  çıktı” dedi. “Korkunç! First Lady ve ben test sonuçlarımızı bekliyoruz. Bu arada karantina sürecimize başlayacağız! ”

Başkan Yardımcısı Mike Pence’in bir sözcüsü, son 24 saat içinde COVID-19 için test edilip edilmediğine ilişkin yorum taleplerine hemen yanıt vermedi.

74 yaşında, Trump, koronavirüsün neden olduğu hastalık olan COVID-19’dan ciddi komplikasyon riski altında. Testinin pozitif çıkması, sadece 32 gün sonra yapılacak olan başkanlık seçimleri için de önemli sonuçlar doğurabilir.

Trump’ın doktoru Sean Conley yaptığı açıklamada, “Başkan ve First Lady şu anda iyi durumda ve iyileşme sürecinde Beyaz Saray’da evde kalmayı planlıyorlar” dedi.

Ulusal ve kilit eyalet anketlerinin çoğunda eski Başkan Yardımcısı Joe Biden’ı izleyen Trump, önümüzdeki günlerde çok sayıda kampanya etkinliği planladı. Hastalık veya uzun bir karantina, Trump’ın 15 Ekim’de Biden ile planlanan bir sonraki tartışmaya katılmasını veya son aşamada kampanya yürütmesini engelleyebilir yorumlarına neden oldu.

 

Reviewer overview

Trump Ve Eşinin 'COVID-19 Testi Pozitif - /10

Summary

0 Bad!